TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kościół (dla) zagubionych

Wielki spór o moralną ocenę przeszłości, o komunizm, istotę biskupiej wiarygodności czy miłosierdzie, jaki podzielił polskich katolików, postawił przed wieloma wierzącymi zupełnie nowe pytania o to, czym jest Kościół, na czym polega posłuszeństwo wobec hierarchii, jak równocześnie doświadczać świętości i grzeszności instytucji kościelnych, jak pogodzić pretensje do nieomylności z widocznymi błędami, nie tylko biskupów, ale nawet Stolicy Apostolskiej?

Pytania o Kościół, które zrodziły się podczas wielkiego sporu lustracyjnego w polskim Kościele są niezwykle istotne dla jego i naszej przyszłości. Jeśli pozostawimy je bez odpowiedzi, jeśli nie postaramy się wszyscy na nowo zdefiniować naszego katolicyzmu, to może się okazać, że cały wysiłek wszystkich stron sporu pójdzie na marne.

Niniejsza książeczka jest próbą zdefiniowania mojego osobistego patrzenia na Kościół. Kościół, który był, jest i mam nadzieję na zawsze pozostanie moim duchowym, ale i doczesnym domem. Domem, o który chcę się spierać, na którym mi zależy i który chcę budować.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 188
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788360725245
ISBN: 9788360725245
ID: 101768

Zobacz również

Kościół (dla) zagubionych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...