TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Krwią Jego ran uzdrowieni. Droga Krzyżowa w ikonach

"Krzyż nie jest celem samym w sobie: wznosi się wzwyż i wskazuje drogę", pisała Edith Stein. Droga Krzyżowa to osobiste przeżycie Pasji, dzięki któremu i my kierujemy wzrok ku tej wysokości, którą wskazuje krzyż. W rozumieniu misterium paschalnego szczególnie pomocne mogą okazać się ikony, symboliczne znaki wprowadzające głębiej w tajemnicę, pogłębiające życie duchowe, tworzące podstawę do modlitwy i medytacji.


Modlitewne medytacje Antonia Bongiorno podczas Drogi Krzyżowej - złożone ze słów, obrazów, emocji i subtelnych duchowych znaków - mają ten walor wielowymiarowości, który istotnie pozwala rozpocząć wędrówkę per crucem ad lucem - przez krzyż do światłości. To czyste i zarazem bogate impresje na temat obecności i współczucia, miłości i ofiary, bólu nowych narodzin i radości odkupienia.


Współczesne ikony autorstwa włoskiego ikonopisarza Antonio Bongiorno z kościoła Maris Stella di Conversano w Bari, krótkie rozważania, modlitwy i oczywiście fragmenty z Ewangelii tworzą książeczkę do nabożeństwa Drogi Krzyżowej - znakomitą pomoc do samodzielnej modlitwy.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: PROMIC Wydawnictwo Księży Marianów
Autor: Antonio Bongiorno
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 100x128
EAN: 9788375025958
ISBN: 9788375025958
ID: 402271

Zobacz również

Krwią Jego ran uzdrowieni. Droga Krzyżowa w ikonach
10.67 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...