TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Krzyżowcy. Tom 1-2

Ocena:
(1 opinii)

Jest to pierwsza część trylogii o wyprawach krzyżowych, w których brali udział także rycerze polscy. Akcja powieści zaczyna się na naszych ziemiach w 1095 roku, a kończy wyzwoleniem Jerozolimy i odzyskaniem Grobu Świętego.

Wyprawy krzyżowe to fascynujący dla dzisiejszego czytelnika splot czynów chwalebnych i pospolitych zbrodni, mieszanka cnót rycerskich i drobnych nikczemności, mozaika ludzkich charakterów i nieokiełznanych namiętności. Wybitna polska autorka w klasycznej powieści historycznej opisuje konfrontację rozpadającej się feudalnej Europy ze światem islamu: jego duchowością, obyczajem i kulturą.

Zobacz również 3 i 4 tom powieści "Krzyżowcy".

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Literatura wszechczasów...

Tym razem kupiłam "Krzyżowców" na prezent. Nie zrobiłabym tego, gdybym nie była przekonana, że każdy z nas powinien przeczytac tę pozycję (i wszystkie inne Zofii Kossak). Jeżeli ktoś nie lubi książek historycznych pisanych stylem podrecznikowym, to "Krzyzowców" przeczyta w parę chwil - wiernie przedstawione fakty historyczne, piękny literacki styl i język. Książka nie tylko historyczna, ale pokazująca wartości, o których powinniśmy nie tylko pamiętać, ale o nie walczyć.

autor opinii: Joanna Yaridiz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Zofia Kossak
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 452
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788321119052
ISBN: 9788321119052
ID: 194744

Zobacz również

Krzyżowcy. Tom 1-2
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...