TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Księga Psalmów. Pismo Święte (CD)

Ocena:
(4 opinii)

Wierny treściowo i łatwy do zrozumienia przekład w mistrzowskiej interpretacji Andrzeja Seweryna z piękną muzyką Rafała Gorączkowskiego.

Nowy, dynamiczny przekład Księgi Psalmów to zwiastun zakrojonego na wielką skalę projektu, który ma objąć przekład całego Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Wychodzi on naprzeciw zapotrzebowaniu na tekst ksiąg świętych podany w sposób możliwie najbardziej zrozumiały dla współczesnych odbiorców.

Dzięki zastosowaniu metody tłumaczenia używającej dynamicznych równoważników znaczeniowych to, co powszednie, nabiera tu cech świętowania, dzięki czemu duch modlitwy może przeniknąć wszystkie dziedziny życia.

Liczę na to, że nowy, dynamiczny przekład Księgi Psalmów odegra ważną rolę w procesie nowej ewangelizacji i przyniesie błogosławione owoce poznawania woli Bożej.

ks. prof. zw. dr hab. Waldemar Chrostowski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich
Nowy przekład dynamiczny Księgi Psalmów należy do najlepszych w języku polskim. Jego wielką zaletą jest jasność komunikacyjna oraz nie tylko naturalny i poprawny, ale także poetycki, artystyczny, a równocześnie niekoturnowy styl. Mamy tutaj do czynienia z bardzo dobrym ekwiwalentem oryginału.

prof. zw. dr hab. Andrzej Zaborski, Instytut Orientalistyki, Uniwersytet Jagielloński
Wydawcy nowego przekładu dynamicznego Księgi Psalmów z dużym powodzeniem udało się odnaleźć swego rodzaju modus vivendi pomiędzy dostojeństwem należnym księdze natchnionej, a koniecznością zachowania wierności względem pierwotnego przekazu psalmodii biblijnej, z jednoczesną dbałością o jego artyzm i dzisiejszą komunikatywność.

Pod tym względem nowy przekład Psalmów zdołał uniknąć rozwiązań nazbyt eksperymentalnych, podtrzymując wiele cech charakterystycznych dla polszczyzny psałterzowo-biblijnej, jak też uchronił się przed sięganiem do tych zasobów współczesnego języka polskiego, które nader często „skażone” są zbytnią potocznością i kolokwialnością.

prof. dr hab. Stanisław Koziara, Katedra Lingwistyki Kulturowej i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie
Nowy przekład dynamiczny Księgi Psalmów odchodzi od idei używania językowych archaizmów i „słów wytrychów”, które są zazwyczaj niezrozumiałe dla przeciętnego czytelnika. Jego cechą nadrzędną jest łatwość zrozumienia. Przekład ten znakomicie łączy dwa podstawowe podejścia translatorskie: filologiczne (wierność wobec tekstu oryginalnego, w tym struktur poetyckich) i komunikacyjne (rozumienie i ocena tekstu, jaką mają ci, którzy czytają tekst hebrajski).

To niekwestionowany walor nowego przekładu. Psalmy w tym tłumaczeniu jeszcze bardziej ukazują swoją żywotność i uniwersalny charakter. Docierają do współczesnego czytelnika, dając mu nie tylko poczucie stałości, mocy, zaufania czy opieki, ale także: wierności oryginałowi, staranności, piękna języka, jasności i użyteczności.
Przyjęcie podejścia komunikacyjnego prowadzi do przekładu popularnego, przeznaczonego dla przeciętnego czytelnika, w przeciwieństwie do przekładów specjalistycznych - dosłownych, które czasami brzmią niezrozumiale i wymagają przypisów i objaśnień.

dr Maria Kantor, Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich, tłumacz i popularyzator Biblii, Uniwersytet Jagielloński

Księga Psalmów w postaci audiobooka została wyróżniona przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich w kategorii Multimedia.

Zobacz również wydanie "Księgi Psalmów" w wersji papierowej.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Księga psalmów- audiobook

Audiobook KSIĘGA PSALMÓW - bardzo dobrze się słucha, podkład muzyczny sprzyja maksymalnemu skupieniu, całość skłania do zadumy i zagłębienia się w rozmowę z Bogiem. Jedynym minusem jest konieczność włączania kolejnych psalmów za każdym razem- ponieważ włączony psalm powtarza się w kółko.

autor opinii: Rena

Super, polecam !

autor opinii: ilona

Księga psalmów czytana przez Andrzeja Seweryna w nowym przekładzie dynamicznym to prawdziwa uczta duchowa. Dodatkiem do tych pieśni religijnych jest oczywiście piękny podkład muzyczny. Rewelacyjne wydanie. Zachęcam do wysłuchania. Alicja

autor opinii: Alicja Jaworowska

Gorąco polecam!

Świetny przekład łączący w sobie powagę tekstu natchnionego z przezroczystością językową (słowa są zrozumiałe i nie brzmią dziwnie w uchu współczesnego słuchacza). Doskonała interpretacja p. Andrzeja Seweryna. Dobrze dobrane motywy muzyczne - w przypadku znanych szerzej psalmów (np. Ps 23) nawiązanie do "funkcjonującej" melodii. Czyni tę płytę wyjątkową. Kompletna Księga Psalmów w takim wydaniu pogłębia znajomość Pisma Św. pozwala również modlić się Słowem.
Chylę czoła dla konceptu i ogromu włożonej pracy.

Troszkę życzliwych uwag na koniec:
Osobiście wolałbym usłyszeć oryginalne instrumenty w miejsce syntezatorów ale mam świadomość kosztowności takiego przedsięwzięcia.
Dobrym uzupełnieniem wydania mogłaby być druga płyta zawierająca same podkłady muzyczne.

autor opinii: ks. Adam Wróblewski

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD
Wydawca: Vocatio
Rok wydania: 2014
EAN: 9788378291152
ID: 311016

Zobacz również

Księga Psalmów. Pismo Święte (CD)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...