TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kuchnia kresowa

Ocena:
(2 opinii)

Jest chyba jednym z najbardziej złożonych kulinarnych zjawisk. Znajdziemy tu wpływy tradycji litewskiej, ukraińskiej, białoruskiej, a także tatarskiej. Dociekliwi badacze doszukali się również nieco galicyjskich akcentów. Typowym daniem z tamtych stron są kutia, hreczuchy, gołąbki, kulebiaki z drożdżowego ciasta, kołacze, kołduny, chłodniki, oładki, kwaszeniny, cepeliny, solianki i wiele innych.

Nikt nie pogardził też szafranówką czy mieduchą. Potrawy kuchni kresowej nie są szczególnie wykwintne, można powiedzieć, że raczej sa oszczędne, prawie biedne choć z całą pewnością nie odnosi się to do ich smaku. Wiele dań na trwale weszło do naszego codziennego jadłospisu. Warto poszerzyć nasze menu o kilka odkurzonych pomysłów z babcinych i dziadkowych kuferków.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Placek tatarski i kocmołuch

Nie wiedzieć dlaczego przepis na placek tatarski został przerwany gdzieś w połowie i nie uwzględniono w tym opisie że jeszcze trzeba dodać mąkę i proszek do pieczenia ani też w jakiej temperaturze piec i ile czasu. Poszukałam tego przepisu w internecie a tam kolejna niespodzianka! Piec 15 minut!
Poniżej inny przepis na ekspresowy placek na każdą okazję "kocmołuch" u dołu składników
POLEWA
2 łyżeczki sody
2 łyżeczki kakao, sól
1 szklanka cukru pudru
aromat migdałowy
Tylko dwie ostatnie pozycje są do polewy! Soda, kakao i sól są do ciasta!A co by było gdyby z przepisu chciała skorzystać jakaś młoda gospodyni?!

autor opinii: Teresa Bochenek

coś mi sie nie podoba

Kupiłam patrze po skladnikach i oczom nie wierze.. Vegeta , maggi, kostki rosołowe, koncentrat buraczany... no śmiech na sali .. takie skladniki w kuchni kresowej?
ogólnie przepisy ciekawe ale niektóre składniki niestety nie powinny tam się znaleźć.

autor opinii: Renata Pyzik

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Bauer-Weltbild Media (KDC)
Autor: Małgorzata Caprari
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788374046374
ISBN: 9788374046374
ID: 86699

Zobacz również

Kuchnia kresowa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...