TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kulty publiczności. Uzależnienia, fakty i mity

Książka podejmuje próbę odpowiedzi na pytania: czym są kulty? Co zawiera oferta kultów szerokiego zasięgu? Kto kupuje oferowane produkty i usługi? Czy można uzależnić się od zastępczych form religijności? Jakie mogą być skutki uzależnienia tego typu?

Kulty, rozumiane jako zastępcze formy religijności, można rozpatrywać w kategoriach handlowych. Do kultów szerokiego zasięgu można zaliczyć m. in. astrologię, wróżbiarstwo, ezoterykę, okultyzm i medycynę niekonwencjonalną.

Książką porusza problematykę uzależnienia od kultów publiczności. Ukazuje religijność człowieka, jej fenomen i funkcje, prezentuje zastępcze formy religijności szerokiego zasięgu, przedstawia czynniki ryzyka i mechanizmy doprowadzające do utraty kontroli nad zachowaniami związanymi z ofertą kultową.

Charakteryzuje konsekwencje nadmiernego angażowania się w zastępcze formy religijności, zajmuje się profilaktyką angażowania się w oferty kultowe oraz pokazuje mity dotyczące skuteczności zastępczych form religijności, które są zawarte w reklamowanych produktach i usługach.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, KUL
Autor: Iwona Niewiadomska, ks. Mirosław Kalinowski, ks. Dariusz Sikorski SDS
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 110x165
EAN: 9788373632714
ISBN: 83-7363-271-9
ID: 26251

Zobacz również

Kulty publiczności. Uzależnienia, fakty i mity
19.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...