TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kurdystan. Bez miejsca na mapie

"Kurdystan. Bez miejsca na mapie" jest książką popularno-naukową połączoną z reportażem, prezentującą etniczne tereny, które od tysiącleci zamieszkują Kurdowie.

Ukazuje jeden z największych narodów na świecie bez własnego państwa. Jest to historia 45 milionowej społeczności, żyjącej pod zaborami w czterech krajach (Irak, Iran, Syria, Turcja), a także na emigracji, między innymi w Polsce. Opowiada o życiu codziennym, o radościach i o tragediach, wojnach, o religiach, zwyczajach, kulturze, a także o niezwykle szybko rozwijającej się gospodarce w maleńkiej kurdyjskiej autonomii na terenie północnego Iraku. Książka dotyczy narodu, który dzielnie broni swojej tożsamości, który jest niezwykle gościnny, ale też twardy i honorowy.

Maria Giedz jest dziennikarzem, doktorem politologii i nauczycielem akademickim. Jej pasją są podróże, przewędrowała przez kilka kontynentów, ale Kurdystan zafascynował ją najbardziej. Po raz pierwszy zetknęła się z Kurdami i problemem kurdyjskim podczas wojny w Iraku w 1991 r.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bernardinum
Autor: Maria Giedz
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788373808133
ISBN: 9788373808133
ID: 170177

Zobacz również

Kurdystan. Bez miejsca na mapie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...