TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Tabella Łacina bez trudu

Ocena:
(2 opinii)

Tabella - czyli tabliczki, jakimi posługiwali się w starożytności rzymscy uczniowie - to bardzo prosto, przejrzyście i atrakcyjnie opracowany podręcznik języka łacińskiego dla młodzieży ostatnich klas szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych, przeznaczony do nauki samodzielnej lub pod kierunkiem nauczyciela. Może też służyć tym wszystkim, którzy nie poznali podstaw łaciny w okresie nauki szkolnej. Odczytywanie kolejno 41 zapisanych tabliczek jest nie tylko kształcące - pozwala odkryć pochodzenie tej części słownictwa i terminologii, która jest wspólna wszystkim językom europejskim, ale przede wszystkim łatwe towarzyszą im tłumaczenia słów i objaśnienia gramatyczne.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

neutralna

Ogólnie to poszczególne lekcje są przejrzyste. Słowniczek nie jest całkiem jasny. Chodzi mi o rzeczowniki i czasowniki. Jest tylko podany przy rzeczowniku nominativ np. puella - dziewczynka. Wykładowcy, którzy mnie uczyli to odrazu podawali jeszcze drugi przypadek genitiv czyli w wypadku powyższego przykładu było puella, -ae - dziewczynka. Teraz co do czasowników to też były podawany inne formy: vocat - voco, -are, -avi, -atum - wołać.

autor opinii: Tobiasz Garczarczyk

:)

Jestem zadowolona z książki:) W prosty i bardzo przejrzysty sposób opisała pani K. Kreyser podstawowe problemy gramatyczne języka łacińskiego. Myślę, że dla początkujących młodych ludzi będzie ona pożytecznym podręcznikiem.Pozdrawiam

autor opinii: Katarzyna K.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wiedza Powszechna
Autor: Krystyna Kreyser
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 188
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 978832141440902
ISBN: 9788321414409
ID: 161427

Zobacz również

Tabella Łacina bez trudu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...