TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Lekcja zdrowego rozsądku (CD)

"Lekcja zdrowego rozsądku" to najlepsze z najlepszych pamflety i eseje wielkiego francuskiego pisarza i demaskatora interwencjonistycznych iluzji, Frederica Bastiata (1801-1850).

Bastiat w sposób rzeczowy, ze swadą i humorem, ale przede wszystkim z żelazną logiką, obnaża iluzję możliwości budowy zamożnego społeczeństwa z pogwałceniem praw ekonomii, a przede wszystkim wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Spis treści:

  • Co widać i czego nie widać - 1h 06m
  • Sofizmaty ekonomiczne cz. 1 - 1h 44m
  • Państwo - 0h 27m
  • Sofizmaty ekonomiczne cz. 2 - 1h 54m

Frederic Bastiat (1801-1850) - słynny francuski pisarz i polityk, jeden z największych demaskatorów prawdziwego oblicza socjalizmu, zasłynął jako autor pamfletów, w których za pomocą najprostszych przykładów ukazywał absurdalność mitów i teorii ekonomicznych przeciwników wolności gospodarczej. Autor szeregu dzieł, które stanowią podstawę wolnorynkowej myśli ekonomicznej, przez wielu uważany za prekursora Szkoły Austriackiej.

Główną prawdą wynikającą z prac Bastiata jest stwierdzenie, iż wolny rynek jest naturalnym źródłem "harmonii ekonomicznej" jednostek tak długo, jak rząd jest ograniczony do ochrony życia, wolności i własności obywateli, a więc ochrony przed kradzieżą lub agresją.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: miękka
Wydawca: Prohibita
Autor: Frederic Bastiat
Rok wydania: 2013
EAN: 9788361344483
ID: 265485

Zobacz również

Lekcja zdrowego rozsądku (CD)
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...