TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Leksykon zagrożeń duchowych

Ocena:
(6 opinii)

Dzisiejszy świat proponuje nam wiele dróg, które na pozór wydają się ciekawe i atrakcyjne. Tak naprawdę większość spośród nich jest niebezpieczna. Autor dostrzega w nich zagrożenia duchowe, które mogą odebrać człowiekowi prawdziwą wolność dziecka Bożego. Ta książka jest bardzo potrzebna nam, katolikom, by umieć rozpoznać zło i zdemaskować błędne ideologie, które wkradły się do naszych uczelni, szkół, środowisk medycznych.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

rozeznanie duchowe

Na pewno większość ludzi idzie za byle podmuchem. Ale te podmuchy oferuje nam również tv, inne media, i tzw. "medycyna konwencjonalna", która rozwinęła sie dopiero u schyłku XIX wieku. Myślę, że aby nie wylewać dziecko razem z kąpielą trzeba sporo czasu i mądrości od Boga, trzeba sporo dystansu i pokornych przemyśleń, trzeba wnikliwości w historię człowieka i życia jego na ziemi. Traktowanie "problemu" naskórkowo zostawia tylko w człowieku strach przed jego egzystencją w i tak pełnym lęków świecie.

autor opinii: M. Kalinowska

zła nowina

Z wielkim smutkiem stwierdzam, że autor wykazuje żenująco niski poziom wiedzy na temat duchowości katolickiej, a zwłaszcza bogactwa oblicz duchowości chrześcijańskiej wśród ludów świata.
Ciasne poglądy nurtu radykalnego, opartego na lęku i odrzuceniu, są przeciwne Chrystusowemu nakazowi głoszenia Dobrej Nowiny.
Lęk i ignorancja dyktują odrzucenie wszystkiego co inne od „naszego” sposobu działania, myślenia, czy aktualnego poziomu wiedzy. Pełne pychy głoszenie, że wszystko co inne, pochodzi od diabła, jest w istocie nowiną złą.

autor opinii: Robert Schmidt

quo vadis, Czlowieku?

mam wrazenie, ze im trudniejsze slowo, tym wieksze nim zainteresowanie! te "ciekawostki" serwuje sie na kazdym rogu i kazdemu. w szkolach we Wloszech nauczyciele proponuja nam, rodzicom, leki homeopatyczne i dr Bacha, na lekcjach wprowadzaja jako cwiczenia rozluzniajace i odstresowujace elementy jogi i gimnastyke dennisona, nauczyciele w szkole waldorfskiej nazywaja pedagogike montessorianska nieudana kopia ich pedagogiki, w kazdym centrum sportowym proponuje sie aikido i teakwondo, a w kazdym sklepie meblowym - doradztwo feng-shui, w samym kosciele katolickim reklamuje sie joge!
quo vadis, quo vadis...

autor opinii: malgorzata p-f

Leksykon zagrozen duchowych.Tom 1.Aikido-Homeopatia

Ksiazka napisana z wielka starannoscia i znajomoscia tematu.Autor w encyklopedyczny sposob opisuje zagrozenia pozwalajac czytelnikowi na samoocene.

autor opinii: Malgorzata Krawczynska

Książka, któa straszy

Wydaje się, że Kościół chce wszystko, co nie jest z nim w żaden sposób związane zdyskwalifikować... Czy niedługo grzechem będzie wizyta w SPA? Niestety, książka zawiera kilka błędów i niedomówień, ale ciekawie się ją czyta, szczególnie z punktu widzenia osoby z kościołem nie związanej. Jak wiele kościół jeszcze odrzuci? Jak wielu rzeczy kościół się boi? Takie spojrzenie na tę książkę sprawia, że staje się ona a pewnien sposób fascynująca!

autor opinii: Ola P.

So was brauchen wir in Deutschland!

Dieki za te ksiazke. Jest konkretna i na temat. Taka literature potrzebujemy w jez. niemieckim dla Niemcow, Austriakow i Szwajcarow. Tutaj duzo sie mowi pozytywnego na temat Homeopatii nawet w koscielach, zakonach,... Jedyne co posiadamy przestrzegajacego przed H. jest CD ze swiadectwem Frau Dr. Helena Hübner, ktora H.praktykowala jako lekarz, jednak po klopotach zdrowotnych swojej rodziny i pacjetow i modlitwie wyrzekla sie H. wiedzac, ze nie jest to dzielo Boze. Katolicka Encyklopedia New Age przydala by sie w jez. niemieckim. M.K.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: Robert Tekieli
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 110x180
EAN: 9788372569127
ISBN: 9788372569127
ID: 130392

Zobacz również

Leksykon zagrożeń duchowych
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...