TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

List apostolski Mulieris dignitatem. O godności i powołaniu kobiety

Nadchodzi godzina, nadeszła już godzina, w której powołanie niewiasty realizuje się w pełni. Godzina, w której niewiasta swoim wpływem promieniuje na społeczeństwo i uzyskuje władzę nigdy dotąd nie posiadaną. Dlatego też w chwili, kiedy ludzkość przeżywa tak głębokie przemiany, niewiasty przepojone duchem ewangelicznym mogą nieść wielką pomoc ludzkości, aby nie upadła.

List apostolski "Mulieris dignitatem" ujął Papież w formie rozważania, które obejmuje wielkie bogactwo tematów. Najistotniejszy spośród nich wydaje się ten, który jest po części nie wypowiedzianym założeniem, a po części tylko możemy odczytać go wprost z papieskich słów. Chodzi tu o próbę odnalezienia w "Mulieris dignitatem" odpowiedzi na podstawowe pytanie: czym jest kobieta? co to jest kobiecość?

Nie znajdziemy jakiegoś fragmentu mogącego stanowić pewną "definicję" kobiety czy kobiecości. W wielu miejscach natomiast Papież wiąże z kobiecością pewne cechy, można więc na tej podstawie spróbować przybliżyć papieskie rozumienie "biblijnego »paradygmatu» niewiasty" czy też - używając innego sformułowania Jan Pawła II - "zamysłu Bożego określającego powołanie i posłannictwo kobiety".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pallotinum
Autor: Jan Paweł II
EAN: 9788370142612
ISBN: 83-7014-261-3
ID: 133586

Zobacz również

Książka wyróżniona List apostolski Mulieris dignitatem. O godności i powołaniu kobiety
5.11 zł
  • Wysyłamy w ciągu 7 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...