TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Listy jadowitego węża

Ocena:
(1 opinii)

Peter Kreeft odwołuje się do nowego gatunku literackiego, zapoczątkowanego przez C. S. Lewisa i jego "Listy starego diabła do młodego". Kreeft zebrał piętnaście pikantnych listów pozyskanych od agentów szatana w piekle. Pozwalają one Czytelnikowi na wgląd w wewnętrzną korespondencję piekielną.

Obecnie staje się coraz bardziej oczywiste, że toczymy wojnę - nie tylko kulturową, ale wojnę duchową - zatem tym potrzebniejsze staje się zrozumienie naszego diabelskiego nieprzyjaciela i jego strategii.

Piętnaście listów, łączących w sobie satyrę, humor i diabelską wiedzę, napisanych przez Jadowitego Węża do jego odbywającego praktykę ucznia, Truciciela Umysłów, przedstawia kompletną szatańską strategię deprawacji amerykańskiego społeczeństwa, destrukcji publicznej i prywatnej moralności, wreszcie niszczenia Kościoła.

Treść listów koncentruje się wokół mających kluczowe znaczenie tematów, takich jak seks, środki masowego przekazu, liturgia, teologia czy katolickie placówki edukacyjne. Autor pokazuje sposoby, na które diabły lat dziewięćdziesiątych wkradły się we współczesną amerykańską kulturę, dokonując w niej sabotażu.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Ksiazka jest arcyciekawa. Szkoda ze wydana w Polsce tak pozno. Niestety o 20 lat opozniona. Ogolna walka z diablem jest juz skonczona, Chrystus wygral, otwarte jest nam szeroko wejscie do nieba, a dokladniej zycie w Bogu. Ale walka indywidualna trwa i jest miedzy innymi walka na poziomie naszego intelektu. Dlatego jest konieczne Slowo Boze, ktore oczyszcza serce ale i umysl. Autor ciekawie przedstawia metody kuszenia. Warto siegnac po te ksiazke.

autor opinii: x. Andrzej

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Autor: Peter Kreeft
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 272
Wymiar [mm]: 115x190
EAN: 9788375022858
ISBN: 9788375022858
ID: 220814

Zobacz również

Listy jadowitego węża
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...