TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Lourdes. Stolica cudów

Ocena:
(1 opinii)

Jak niegdyś w Nazarecie, również w Lourdes Niebo wybrało prostą dziewczynę z ubogiej rodziny. W grocie u podnóża Pirenejów, pośród wspaniałego krajobrazu, Piękna Pani przekazała w 1858 roku Bernardecie Soubirous orędzie o nawróceniu, które naznaczyło trwale i głęboko Kościół powszechny. Lourdes – najsłynniejsze sanktuarium świata – gości 6 mln pielgrzymów rocznie. Ten album ukazuje niezwykły fenomen Lourdes. Przybliża tym, co wybrać się tam nie mogą, ale i tym, co tam byli, postać Świętej oraz miejsca związane z jej życiem, kreśli historię objawień, sanktuarium i kultu.

Mistrzowskice fotografie Adama Bujaka, słowo biskupa Tarbes i Lourdes Jacquesa Perriera, frapujący tekst portugalskiego dziennikarza, światowego specjalisty od sanktuariów maryjnych Nelsona Pereiry, historia objawień, sanktuarium i kultu, opisy uzdrowień, postać św. Bernadety, miejsca związane z jej życiem. Panoramy Pirenejów, archiwalne zdjęcia, wnętrza ubogich XIX-wiecznych domów, wspaniałe bazyliki, barwne procesje, opanowane przez pielgrzymów miasto, przybywający tu z nadzieją chorzy, wizyty Jana Pawła II i Benedykta XVI w Grocie Massabielskiej.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Wyjątkowe zdjęcia - jak zawsze u Bujaka

Albumy ze zdjęciami Adama Bujaka są zawsze wyjątkowe i mają duszę, jak ten o Lourdes. Zdjęcia są zróżnicowane, zarówno reporterskie, jak i artystyczne. Dają wyobrażenie o atmosferze, jaka tam musi panować – od ścisku, bo widać tłumy pielgrzymów np. podczas procesji po mocne wzruszenie i wiarę na twarzach osób dotykajacych ścian groty. Razem z Bujakiem możemy też zwiedzić zamek, pospacerować uliczkami, zajrzeć do sklepiku z pamiątkami. Znam się trochę na fotografowaniu i tym bardziej podziwiam i polecam ten album. Piękna rzecz!

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Biały Kruk
Autor: Adam Bujak, Nelson Pereira
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 230x280
EAN: 9788375530445
ISBN: 9788375530445
ID: 121767

Zobacz również

Lourdes. Stolica cudów
103.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...