TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mama, najlepszy zawód na świecie

Ocena:
(5 opinii)

Och, gdybym poznała tę książkę lata temu, gdy porzuciłam pełnoetatową pracę w radiu, aby móc w pełni poświęcić się macierzyństwu! W latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku kobiety pracujące zawodowo na ogół tego nie robiły. Kiedy spotykałam się z komentarzem: "Czy to znaczy, że już nigdy więcej nie będziesz pracować?", zwiesiwszy głowę, mamrotałam pod nosem: "Niezupełnie".

Zamiast postrzegać macierzyństwo jako nową, ekscytującą pracę, wymagającą zdobycia nowych umiejętności, pomysłowości i sporej dawki oleju w głowie, widziałam tylko to, że porzucam karierę, żeby po prostu "siedzieć w domu".

Problem w tym, że zupełnie nie zdawałam sobie sprawy z tego, co ja tak naprawdę robię i dlaczego. I nie ma się co dziwić. Co z tego, że spędziłam sześć tygodni, przygotowując się do porodu - sześć tygodni zajęć przed jednym ciężkim dniem - i sześć minut poświęconych na to, żeby zostać matką? Wyobrażałam sobie, że to przychodzi samo, w sposób naturalny, niczym oddychanie, a co najwyżej wymaga kilku dni praktyki, jak jazda na rowerze.

W krótkim czasie odkryłam (jak zapewne my wszystkie), że wychowywanie dzieci to najbardziej odpowiedzialne zajęcie na tej planecie. Na nieszczęście, ja byłam kompletnie do tego nieprzygotowana, i w dodatku przestraszona. I jeszcze zbyt zawstydzona, żeby przyznać się do własnej nieporadności i do tego, że potrzebuję pomocy, takiej jaka znajduje się właśnie w tej książce: "Mama - najlepszy zawód na świecie".

Liz Curits Higgs

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

najlepsza książka

Książka najlepsza kiedykolwiek czytałam. Szkoda, że nie było jej jak ja zostałam pierwszy raz mamą. Z drugiej strony człowiek cały czas się uczy i dzieci nadal przyjmują rady rodziców. Polecam

autor opinii: MBryła

O mamach dla mam

Pozytywna, mądra, wspierająca, wyjaśniająca wiele wątpliwości.
Pomocna w organizowaniu codzienności każdej mamy.
Polecam.

autor opinii: Agnieszka Kost

Ku pokrzepieniu serc

Bardzo dobra, która wspiera matkę na jej drodze. Okazuje się bowiem, że inne kobiety pzeżywają podobne trudności w macierzyństwie. A najważniejsze jest to, że autorka zachęca do bycia dumną z pełnienia pięknego powołania, jakim jest macierzyństwo. To najważniejszy zawód na świecie!

autor opinii: Ela

Pozytywna

Książka zawiera praktyczne wskazówki, jak uczynić życie mamy spokojniejszym i wykorzystać czas bycia z dziećmi. Polecam.

autor opinii: Emilia

Suuuuuuper!Polecam!!!!!!!!

Super fajna, pisana lekkim językiem, choć dotyka wszystkich aspektów naszego maminego życia, nie tylko zabawnych, ale także tych bardzo ważnych... Odkrywcze było dla mnie np. to, że autorka poleca modlitwę za członka rodziny, którego ubranie właśnie prasuje, podaje przepisy na jadalną ciastolinę dla dzieci czy zachęca, żeby przygotować dzieciom skrzynię ze strojami do przebierania się. Wiele historii z życia, zabawnych anegdotek (np. jak Pan Bóg załatwił autorce zmywarkę:) ). Czyta się to super! A, i niejeden raz pomyślałam o założeniu podobnej, jak autorka grupy wsparcia dla mam...Zrobiłam listę potencjalnych kandydatek... :)))

autor opinii: Paulina Jabłońska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Jill Savage
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 368
Wymiar [mm]: 150x220
EAN: 9788374920278
ISBN: 9788374920278
ID: 50223

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Mama, najlepszy zawód na świecie Mama, najlepszy zawód na świecie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...