TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Marcel Lefebvre. Życie

To z pewnością najlepsza biografia Arcybiskupa Lefebvre'a. Dla jednych "świętego za życia", dla innych "zbuntowanego fundamentalisty". Dla jednych ostatniego obrońcy prawdziwego Kościoła, dla innych wyklętego przez Kościół schizmatyka. Książka o Arcybiskupie to niewątpliwie wejście w centrum najgorętszych sporów w łonie Kościoła ale też szansa na ich lepsze zrozumienie. Po podjęciu przez Ojca Świętego dialogu teologicznego z uczniami abp. Lefebvre'a - książka ta staje się lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy serio traktują zasady dialogu, a przede wszystkim - jedność i katolickość Kościoła.

Książka została napisana przez jednego z najbliższych współpracowników Arcybiskupa, Bernarda Tissier de Mallerais, biskupa i historyka. O wydaniu francuskim recenzenci pisali: "dzieło znakomicie udokumentowane, poważne i rzetelne"; "odsłania nieznane aspekty biografii Arcybiskupa, bardzo wnikliwa i szczegółowa praca"; "ważny przyczynek do historii współczesnej"; "wydarzenie literackie", "kamień milowy".

"W ten sposób będzie można objąć spojrzeniem zadziwiający rozmach działalności niezwykłego hierarchy, przeniknąć tajemnice tej osobowości, którą najlepsi obserwatorzy opisali jako pełną sprzeczności: nieśmiałą i waleczną, ugodową i nieustępliwą, wierną zasadom i praktyczną. Czy uda się odkryć ukrytą jedność osobowości, tego tak niejednorodnego człowieka? W tym celu nie zawahałem się sięgnąć do świadectw nawet największych jego przeciwników, którzy pod pewnymi względami szczerze go podziwiali. Ta książka odkryje przed czytelnikiem - strona po stronie - tajemnice Marcela Lefebvre`a, człowieka, który tylko dlatego był tak pewny siebie, bo był absolutnie pewny Boga".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Dębogóra
Autor: Bernard Tissier de Mallerais
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 740
Wymiar [mm]: 176x245
EAN: 9788361374954
ISBN: 978-83-61374-95-4
ID: 186748

Zobacz również

Marcel Lefebvre. Życie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...