TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Matka Teresa z Kalkuty

Ten wyjątkowy album ukazuje jedną z najbardziej znanych kobiet w historii. Dzięki niepublikowanym dotąd fotografiom zostajemy zaproszeni do Jej wewnętrznego świata. Odtąd już nie słowa, ale ona sama opowiada o sobie...

Matka Teresa z Kalkuty była katolicką zakonnicą. Dzięki sile swojej osobowości i swojej głębokiej wierze miała ogromny wpływ na rozwój opieki nad biednymi, chorymi i umierającymi. Za swoją działalność otrzymała w 1979 roku Pokojową Nagrodę Nobla. Jej niezwykła duchowość przyczyniła się do tego, że zyskała poparcie całego świata dla swojej misji. Obecnie istnieje około siedmiuset czterdziestu placówek realizujących zadania wyznaczone przez Matkę Teresę.

Ta ilustrowana fotografiami opowieść jest hołdem złożonym Matce Teresie w uznaniu jej nadzwyczajnych osiągnięć. Została napisana przez najbliższą współpracownicę Matki Teresy dla uczczenia pierwszej rocznicy jej śmierci.

Większość wykorzystanych w albumie zdjęć nie była nigdy dotąd publikowana. Przedstawiają one różne etapy życia Matki Teresy, jej młodość w Skopje, jej działalność w Indiach, podróże po świecie, spotkania z najważniejszymi osobistościami Kościoła, polityki, kultury, jej uroczysty pogrzeb i wzruszającą beatyfikację. Znaczna część albumu jest jednak poświęcona codziennej pracy sióstr misjonarek miłości i ukazuje, jak charyzmatyczną osobowość posiadała założycielka ich zgromadzenia - Matka Teresa z Kalkuty.

"Oddajmy cześć tej drobnej kobiecie zakochanej w Bogu, tej pokornej zwiastunce Ewangelii i niestrudzonej dobrodziejce ludzkości. Czcimy w Niej jedną z najbardziej znamienitych osobowości naszej epoki. Przyjmijmy Jej przesłanie i naśladujmy Jej przykład" - Jan Paweł II.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Polwen
Autor: Sunita Kumar
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 220x290
EAN: 9788375570892
ISBN: 978-83-7557-089-2
ID: 173770

Zobacz również

Matka Teresa z Kalkuty
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...