TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Medytacja i kontemplacja. Św. Ignacy uczy jak modląc się Pismem Świętym pokochać Jezusa

Odkryj fundament modlitwy św. Ignacego Loyoli

Fundamentem modlitwy świętego Ignacego Loyoli były dwie metody modlitwy Pismem Świętym: oparta na refleksji medytacja oraz wykorzystująca wyobraźnię kontemplacja. Timothy M. Gallagher OMV w sposób przystępny i obrazowy opisuje obie te metody, ukazując, jak możemy praktykować je w naszej codzienności.

Podążając za wskazówkami świętego Ignacego, sięgając po mądrość wielkich nauczycieli Kościoła i przytaczając świadectwa modlitwy Pismem Świętym osób, którym służył jako kierownik duchowy, Ojciec Gallagher pomaga nam odkryć sposób zastosowania medytacji i kontemplacji w naszej praktyce duchowej.

Ukazuje również schemat ignacjańskiej medytacji i kontemplacji, wyjaśniając, w jaki sposób dostosowywać tę elastyczną strukturę do indywidualnych potrzeb.

Książka jest adresowana do tych, którzy chcą poznać modlitwę Pismem Świętym świętego Ignacego i do tych, którzy już modlą się Pismem Świętym, ale pragną odnowić tę praktykę.

To także wspaniała pomoc dla kierowników duchowych, rekolekcjonistów i wszystkich, którzy uczą innych modlitwy opartej na Słowie Bożym.

Timothy M. Gallagher OMV - rekolekcjonista, znawca duchowości ignacjańskiej, wykładowca. Tytuł doktora otrzymał na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Jest autorem kilku bestsellerów, między innymi "Modlitwy rachunku sumienia" oraz przygotowywanej do wydania w języku polskim książki "Rozeznawanie duchów".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Timothy M. Gallagher OMV
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 132
Wymiar [mm]: 136x210
EAN: 9788327701978
ISBN: 9788327701978
ID: 333012

Zobacz również

Medytacja i kontemplacja. Św. Ignacy uczy jak modląc się Pismem Świętym pokochać Jezusa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...