TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Między matriksem a krucyfiksem

Grzegorz Górny (ur. 1969) - dziennikarz i publicysta. Współtwórca i redaktor naczelny kwartalnika Fronda. Żonaty z Angeliką (członkinią grupy muzycznej 2 Tm 2,3), mają pięcioro dzieci.

"Między matriksem a krucyfiksem" to zbiór felietonów, publikowanych od 2003 do 2009 roku na łamach miesięcznika "W drodze". Jest autorem książek m.in.: "Anioł Północy", "Demon południa", "Ufam. Śladami Siostry Faustyny", Armenia.

Teksty Górnego to swoista droga wyjścia, jego osobista droga ku prawdzie - przyszło mi to do głowy, gdy czytałem jego relację o rabinie Rosengartenie. Grzegorz wszystko, czego był świadkiem, zapisuje, dając świadectwo chrześcijańskiemu postrzeganiu świata. "Mojżesz zapisywał na rozkaz pana miejsca, skąd rozpoczynał się dalszy ciąg pochodu. Takie to są owe miejsca postojów, z których ruszali dalej..." (Lb 33, 2). Każdy z etapów w życiu duchowym powinniśmy zapisać, utrwalić. Tytuły kolejnych tekstów Grzegorza Górnego ośmieliłabym się porównać do nazw postojów Izraela. Nie ma powtórzeń w naszym życiu duchowym, nie powinno być - jeśli coś się powtarza, to znaczy, że kręcimy się w kółko, czyli czegoś nie przerobiliśmy dobrze.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Grzegorz Górny
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 284
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788370337629
ISBN: 978-83-7033-762-9
ID: 187503

Zobacz również

Między matriksem a krucyfiksem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...