TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Migrena dla bystrzaków

Jak często zdarza się, że z powodu dotkliwego bólu odwołujesz spotkania z przyjaciółmi czy ważne zebrania w pracy? Ile już razy dotkliwe cierpienie rozsadzające Ci głowę przykuło Cię do łóżka, niwecząc plany, rujnując całe dnie i nie dając zasnąć w nocy? Bóle migrenowe to jedna z najbardziej złośliwych i podstępnych dolegliwości nękających ludzkość. Atakują znienacka i przez długie godziny trzymają Twoją głowę w stalowym uścisku. Jeśli chcesz zostać męczennikiem, możesz zgodzić się na dalsze cierpienie - wydaje się jednak, że są lepsze sprawy, za które warto umierać.

Środki farmakologiczne nie zawsze pomagają i z pewnością nie wpływają dobrze na Twoją wątrobę. Sposoby starożytnych, takie jak wiercenie dziur w głowie czy przywiązywanie do niej wypchanego ziołami glinianego krokodyla - w czym specjalizowali się Egipcjanie - nie są także metodami wartymi polecenia. Natomiast ten podręcznik oferuje kompleksową wiedzę na temat Twojego wroga numer jeden, podaną w jasny i przystępny sposób. Uczy jak przejąć kontrolę nad dotkliwymi bólami głowy, proponuje techniki ochrony przed niespodziewanie atakującą migreną oraz metody pozbycia się tego nieproszonego gościa.

Ustal strategię walki z nieprzyjacielem poprzez:

* zdobycie szczegółowych informacji medycznych,
* przegląd dostępnych farmaceutyków i metod alternatywnych,
* ćwiczenia fizyczne niwelujące ból,
* odpowiednią dietę i eliminację szkodliwych produktów,
* rozpoznanie i rozbrojenie możliwych przyczyn migreny.

Dr Jennifer Shoquist ukończyła medycynę na Akademii Medycznej w Teksasie. Diagnoza i leczenie bólów głowy są istotnymi elementami jej praktyki zawodowej. Obecnie pisuje książki, pracuje również jako konsultantka pomagająca dziennikarzom pracującym nad artykułami dotyczącymi medycyny.

Diane Stafford jest pisarką oraz redaktorką takich czasopism. Problem migreny zna z autopsji, a proponowane metody przetestowała osobiście w asyście swojej rodziny.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: septem
Autor: Diane Stafford, Jennifer Shoquist
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 0x235
EAN: 9788324612796
ISBN: 978-83-246-1279-6
ID: 153182

Zobacz również

Migrena dla bystrzaków
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...