TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Mistrzowie rynku. 40 strategicznych ruchów, które przyniosą szybki wzrost Twojej firmie

Mistrzowski ruch to działanie zmieniające reguły gry rynkowej, zapewniające firmie doskonałe wyniki. Jak wykonać taki ruch? Najpierw rozpoznaj szanse rynkowe, potem zorientuj się, co jest nie tak w Twojej firmie, przygotuj koncepcję działania, zapewnij wystarczające zasoby i wykonaj plan. Proste, prawda? Nie do końca. A to dlatego, że wielu zarządzających w innych firmach także obmyśla działania strategiczne. Jeżeli chcesz dołączyć do grona mistrzów rynku, musisz przechytrzyć konkurentów - widzieć to, czego oni nie widzą, wpaść na doskonały pomysł, stworzyć lepszą strategię niż oni, gruntownie przygotować całą organizację do wykonania strategii, a następnie urzeczywistnić mistrzowski ruch: zająć nową przestrzeń rynkową i zabezpieczyć swoją pozycję, zanim inni powielą zwycięską formułę.

Kiedy przeczytasz Mistrzów rynku, zorientujesz się, że opracowywanie i wdrażanie skutecznych strategii to praca, jaką może wykonać każdy pomysłowy menedżer, który podejdzie do tego zadania z odpowiednim zaangażowaniem. Jednak musisz być uzbrojony w odpowiednią wiedzę, najlepiej wzbogaconą o doświadczenie tych, którzy na co dzień mają do czynienia ze strategiami.

Autorzy dzielą się z Tobą swoim doświadczeniem, zdobytym po przeprowadzeniu trzyletniego programu badawczego z udziałem menedżerów z całego świata. Omawiają 40 mistrzowskich ruchów, których istotą jest poszukiwanie i wykorzystywanie możliwości wzrostu. Mistrzowskie ruchy składają się na pięć mistrzowskich strategii:

* Podnoszenie wartości firmy w oczach klientów
* Doskonalenie oferty
* Poprawianie parametrów świadczących o sytuacji firmy
* Wykorzystywanie zmian w otoczeniu
* Wchodzenie na nowe rynki

Niełatwo jest dołączyć do grona mistrzów rynku. Aby to osiągnąć, musisz skoncentrować się na sprawach najważniejszych z punktu widzenia strategii firmy i być przygotowanym na dużo ciężkiej pracy. Rita Gunther McGrath i Ian C. MacMillan ułatwią Ci to zadanie. Jednak sukces zależy od Ciebie, Twojej wiedzy i determinacji w obmyślaniu i wdrażaniu mistrzowskiej strategii.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: one press
Autor: Rita Gunther McGrath, Ian C. Macmillan
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 258
Wymiar [mm]: 170x250
EAN: 9788373619579
ISBN: 83-7361-957-7
ID: 129512

Zobacz również

Mistrzowie rynku. 40 strategicznych ruchów, które przyniosą szybki wzrost Twojej firmie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...