TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlić się psalmami gdy otwieramy Biblię

"Modlić się Psalmami. Gdy otwieramy Biblię" to połączone wydanie dwóch ważnych tekstów wybitnego pisarza-trapisty, Thomasa Mertona, na temat Pisma Świętego. Każdy z nich pochodzi z innego okresu życia pisarza.

"Modlić się Psalmami" to jeden z wcześniejszych tekstów tego katolickiego autora, przepełniony jeszcze świeżą radością odkrycia Psalmów jako źródła osobistej modlitwy. Merton proponuje modlitwę Psalmami każdemu z nas, zalecając, by włączyć ją do osobistego rytmu życia, by uczynić z Psalmów odnawiające źródło duchowej siły.

"Gdy otwieramy Biblię" to esej napisany dziesięć lat później na prośbę wielkiego teologa żydowskiego, Abrahama Joshuy Heschela. Zawiera dojrzałą refleksję teologiczną na temat "skandalicznego" i przemieniającego przekazu Biblii i tego, jakie wyzwania stawia przed nami, ludźmi świata współczesnego.

Merton proponuje nam lekturę Pisma Świętego w świetle wielkich dzieł współczesnej literatury i sztuki, starając się odnaleźć na nowo żywe serce Biblii, ukryte często pod skorupą przyzwyczajeń i drobiazgowych teologicznych spekulacji.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Thomas Merton
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 132
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788360040621
ISBN: 9788360040621
ID: 72519

Zobacz również

Modlić się psalmami gdy otwieramy Biblię
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...