TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Modlitwa mieczy. Opowieści o obrońcach wiary

Miecz w ręku chrześcijanina dla wielu bywa znakiem zgorszenia; dla innych jednak może się okazać symbolem nadziei i zwiastunem ocalenia. Bywało i bywa nadal tak, że swobodne wyznawanie i głoszenie wiary w Chrystusa możliwe jest tylko w enklawach chronionych przez miecz (czy jego zmodyfikowane, bardziej nowoczesne odpowiedniki) chrześcijańskich wojowników.

"Modlitwy mieczy" opowiada historie ludzi walczących w obronie wiary od czasów średniowiecza po współczesność. Historie ludzi, którzy mieczem wyrąbywali miejsce dla swobodnego głoszenia Ewangelii, którzy własnymi piersiami osłaniali miasta i świątynie.

Obok mieczy pojawiają się w tych opowieściach indiańskie topory, koncerze polskich husarzy, kosy Wandejczyków i nowoczesne karabiny automatyczne. Są wiosłowe galery zwycięzców spod Lepanto oraz nowoczesny krążownik wspierający powstańców generała Franco, sztylet Karoliny Corday i biafrańskie samoloty szturmowe.

Te opowieści przedstawiają epizody często mało znane albo takie, których postrzeganie jest zafałszowane przez antychrześcijańskie czy antykatolickie stereotypy. Samo to czyni je ogromnie interesującymi, ale tym, co decyduje, że naprawdę warto sięgnąć po tę książkę, jest jej sposób ich opowiadania przez autora: dynamiczny, znakomicie oddający dramatyzm wydarzeń i intensywność dylematów, z którymi przyszło się mierzyć jego bohaterom.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Andrzej Solak
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 412
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374824408
ISBN: 978-83-7482-440-8
ID: 216074

Zobacz również

Modlitwa mieczy. Opowieści o obrońcach wiary
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...