TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Moje Bieszczady

Bieszczady – moja miłość. Nie ma piękniejszych gór na świecie. O każdej porze roku inne, zawsze malownicze, przy dobrej pogodzie pozwalające podziwiać widoki aż po Tatry.

Dawniej zamieszkane przez Bojków, dzisiaj – przez „tutejszych” z całej Polski, którzy szukają wśród gór schronienia, przygody, zarobku. Wciąż dzikie, bezludne, choć jeszcze przed wojną moja gmina Lutowiska (jestem obywatelem honorowym Ustrzyk Górnych) była najgęściej zaludnioną w Polsce. Po dawnych wioskach – których mieszkańców wysiedlono najpierw na Ukrainę, a później w ramach akcji „Wisła” na Ziemie Odzyskane – pozostały najczęściej tylko cmentarze i stare jabłonie.

Bieszczady fascynują o każdej porze roku. Kiedy pogoda nie pozwala na górskie wędrówki, można zwiedzać m.in. dawne cerkiewki. Fotografowanie tych pięknych świątyń to jedna z moich pasji. Zapraszam w Bieszczady! Moje Bieszczady.

Elżbieta Dzikowska - historyk sztuki, sinolog, podróżnik, reżyser filmów dokumentalnych, autorka wielu książek i wystaw sztuki współczesnej. Wspólnie z mężem – Tonym Halikiem – prowadziła, cieszący się dużym zainteresowaniem, podróżniczy program telewizyjny "Pieprz i wanilia". Należy do polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki, prestiżowego polskiego oddziału The Explorers Club, jest honorowym członkiem Polonijnego Klubu Podróżnika i honorowym obywatelem Sanoka, Ustrzyk Górnych, Głowna, Opola i Międzyrzeca Podlaskiego.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Pascal
Autor: Elżbieta Dzikowska
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 176
Wymiar [mm]: 210x300
EAN: 9788376420530
ISBN: 9788376420530
ID: 233481

Zobacz również

Moje Bieszczady
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...