TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Moje światy

Ocena:
(1 opinii)

Jest to jedna z najciekawszych książek o krainie dzieciństwa, o małej ojczyźnie, jakie zdarzyło mi się czytać. Ma coś wspólnego z „Z Komborni w świat” Pigonia, trochę ze słynnymi „Pamiętnikami chłopów”, trochę z Kawalcem, Pilotem, Zygmuntem Wójcikiem, ale zarazem jest od nich bardzo odmienna.

W wiosce Krawca (...), nie ma pagórków, nie ma bodaj drzew ani lasów, nie mówiąc już o strumieniach. Wszystko zostało poddane sferze ludzkiej i obyczajowej. Co więcej, książka jest w stosunku do ludzi sprawiedliwa, nawet o dziedzicu Woźniakowskim wyraża się bez szczególnego obrzydzenia. A zarazem nie jest to bynajmniej zwyczajna faktografia, przeciwnie, wbrew pozorom książka jest bardzo refleksyjna.

Piotr Kuncewicz

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Poszukuję książki

''Moje światy'' Edwarda Krawca to wspaniała książka, którą przeczytałam w ciągu nocy., z wypiekami na twarzy,gdyż przybliżyła mi dzieciństwo mojego, nieżyjącego Ojca.Nie pochodził On wprawdzie z wioski autora, lecz urodził się i dzieciństwo spędził w Dalewicach p-ta Niegardów, powiat Proszowice(tak adresowaliśmy listy do dalszej rodziny, która tam pozostała} Chociaż.mam teraz 67 lat ale. świeżo w pamięcii opowiadania Ojca o jego dzieciństwie.i ogromnej biedzie jaka tam panowała.Bardzo żałuję, że wtedy gdy żył mój kochany Ojciec a ja byłam młoda,nie bardzo interesowały mnie jego wspomnienia.i.Wolałam spotykac się z koleżankami lub chodzić na randki.Płakałam czytając tą książkę,bo dzieciństwo autora pokrywa się z tym co słyszałam od Ojca.Autorowi po śmierci matki pozostał jeszcze ojciec, natomiast mojemu Tacie i jego rodzeństwu rodzice poumierali jak mieli oni po kilka latek.Jeżeli ktoś nie potrafi wyobrazić sobie ogromnej, skrajnej biedy naszych ojców i dziadków, żyjących na tych terenach- zachęcam gorąco, niech przeczyta tę książkę.Jest ona poza tym ciekawie napisana, czyta się jednym tchem.

autor opinii: KRYSTYNA RAJCZONEK

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: egis
Autor: Edward Krawiec
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 282
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788373966314
ISBN: 9788373966314
ID: 86532

Zobacz również

Moje światy
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...