TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Morawy Południowe. Na winnych ścieżkach

Wrażenie jakie na odwiedzającym wywiera wiejski krajobraz Południowych Moraw zawiera się w określeniu – urzekający! Jest to kraina płaskowyżów, rozfalowanych wzgórz z szachownicami pól, miękkimi plamami lasów, winnic i wiosek. Wystarczy raz zawitać w "Ogrodzie Europy" by najważniejszy czeski region winiarski pozostał na zawsze w pamięci.

Jego walorem nie są wyłącznie winnice, malownicze piwniczki i żywa po dziś dzień kultura ludowa. To także kraina barokowych świątyń, tajemniczych gotyckich zamków uczepionych skalnych klifów, sentymentalnych pałacyków zatopionych w romantycznych parkach oraz pełnych historii miast jak Znojmo i Mikulov, których kamienice posiadają jeszcze romańskie zręby. Łagodne ukształtowanie terenu pozwala nawet niewprawionemu turyście bez trudu zwiedzić region rowerem a nawet pieszo.

Jeśli dodamy do tego wino, otwartość i gościnność mieszkańców okaże się, że niemal o krok od nas położona jest oaza radości czekająca na odkrycie. Doskonały pomysł tak na kilkudniowy wypad jak i całe wakacje! Wszystko czego potrzebujemy to dobry rower lub para wygodnych butów, przewodnik, mapa, dobry nastrój i... kubki smakowe gotowe na wyprawę w świat smaków ukrytych w dębowych sercach beczek.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bezdroża
Autor: Richard Nebeský
Rok wydania: 2003
Ilość stron: 352
EAN: 9788391676295
ISBN: 83-916762-9-3
ID: 445036

Zobacz również

Morawy Południowe. Na winnych ścieżkach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...