TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Muzyka sfer niebieskich

Ocena:
(1 opinii)

Muzyka sfer niebieskich to zbiór świetnie skonstruowanych i przedstawionych opowiadań science-fiction. Doskonały warsztat, bardzo sprawnie prowadzona narracja, dobre dialogi, intrygująca akcja sprawiają, że teksty pochłania się chciwie i z dużym napięciem. Wprowadzają one czytelnika w świat tajemnic, które niezmiennie pociągają i prowokują ludzki umysł: potęga ludzkiej świadomości i woli, podszewka wszechświata, czyli niewidzialny wymiar rzeczywistości, piękno i groza otaczającego kosmosu, cienka granica śmierci i to, co poza nią.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

„Muzyka Sfer Niebieskich”. Odwieczna walka człowieka z naturą

"Życie, którego głównym celem jest spełnienie osobistych pragnień, prędzej czy później przynosi gorzkie rozczarowania" - Albert Einstein.„Muzyka Sfer Niebieskich” to książka niejednorodna gatunkowo. Jej autor, Tadeusz Solecki, określił ją jako science fiction. Po zapoznaniu się z notą biograficzną Soleckiego trudno o zdziwienie. O czym miałby pisać astronom, geofizyk, informatyk? - Przecież nie o miłości…

Zastanawiającym może się natomiast wydać fakt, że książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Polskiej Prowincji Dominikanów: „W Drodze”. Człowiek spodziewałby się raczej lektury o Ojcu Świętym lub Ojcu Pio – skąd nowele science fiction?

Im głębiej jednak zanurza się czytelnik w lekturze, tym bardziej rośnie lub maleje jego zdziwienie. Powyższe zdanie nie ma sensu? Owszem ma: rośnie bowiem zdziwienie wielbiciela science fiction, a maleje zdziwienie człowieka, pragnącego odkryć pobudki dominikanów.

„Muzyka Sfer Niebieskich” to książka niepospolita. Z niezwykłą, chciałoby się rzec wrodzoną, łatwością łączy autor fascynację wysoką technologią z miłością do świata i natury. Więc jednak astronom może pisać o miłości? Może i to niezwykle interesująco.

Książka Tadeusza Soleckiego porusza odwieczny problem walki człowieka z naturą, a ściślej, traktuje o próbach okiełznania jej. Czytamy o szalonych naukowcach, pragnących uzdrowić świat przy pomocy „odkurzacza” i „żelazka” – przyrządów do nawracania bandytów na właściwą drogę i do wygładzania ich grzechów. By podsycić dreszczyk emocji, dodam, że jeden z nich, poniósłszy fiasko, szukał pocieszenia u bardzo oryginalnego spowiednika…

Poznajemy fizyka usiłującego przywrócić do życia młodą samobójczynię, wykonującą za życia najstarszy zawód świata. Śledzimy też losy wynalazcy obsesyjnie pracującego nad budową zegara, który miałby pokazywać ludziom tracony czas.

Niemal wszyscy bohaterowie „Muzyki Sfer Niebieskich” dążą do ulepszenia świata. Pragną, przy pomocy wysokiej technologii i nowatorskich odkryć, naprawić to, co nie do końca udało się naturze. Wysunąwszy ten właśnie wniosek, czytelnik odkrywa myśl przewodnią książki: myśl oczywistą – a jednak, w obecnej rzeczywistości, uciekającą od nas coraz dalej. Uzmysławia sobie mianowicie, że w tym naszym nieubłaganie pędzącym do przodu świecie, pełnym robotów, komputerów i innych machin, które zawładnęły nami na co dzień, należy trochę zwolnić i otworzyć się na piękno przyrody, a zwłaszcza na drugiego człowieka.

Nietuzinkowy to pomysł, by myśl tak piękną i humanistyczną uczynić tłem opowiadań science fiction i mimo ogromnej konkurencji na rynku wydawniczym nieczęsto udaje nam się spotkać tak oryginalną pozycję. Z tym większą przyjemnością zanurzmy się więc w tonach muzyki… sfer niebieskich.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Tadeusz Solecki
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 123x195
EAN: 9788370336974
ISBN: 9788370336974
ID: 134592

Zobacz również

Muzyka sfer niebieskich
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...