TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Najlepszy przewodnik po Niebie

Dla wielu współczesnych chrześcijan Niebo to abstrakcyjna idea, która kojarzy im się z obrazami chmur, harf i aniołów w białych szatach. Co tu dużo mówić: nuda.

Istnieją oczywiście tysiące książek na temat Nieba: opasłe teologiczne rozprawy, porywające eseje, a nawet piękne wiersze. Choć wszystkie te dzieła niewątpliwie pomagają zrozumieć Niebo, to zdecydowana większość z nich pomija kluczową kwestię, a mianowicie to, że Niebo to przede wszystkim miejsce świetnej zabawy.

O tej zapomnianej nieco prawdzie, że Niebo to centrum nieograniczonej przyjemności, wiecznego szczęścia i nieskończonej radości przypomina w swojej książce Antony DeStefano.

Czyni to w bardzo oryginalny sposób. Oferuje mianowicie czytelnikowi turystyczny przewodnik po Niebie, w którym opisuje jego atrakcje, mieszkańców i zwyczaje. Po lekturze tego przewodnika jedno jest pewne: nie ma tam miejsca na nudę.

Będziemy tam mogli oglądać rzeczy zapierające dech w piersiach, wykorzystywać na najrozmaitsze sposoby naszą kreatywność i wreszcie wchodzić we wspaniałe, intensywne i głębokie relacje z innymi ludźmi, aniołami i Bogiem.

To, że autor posługuje się oryginalną perspektywą i lekkim, pozbawionym teologicznych czy filozoficznych terminów stylem, nie oznacza, że opisy Nieba zawarte w książce są jedynie wytworem jego twórczej fantazji. Wszystkie one są bowiem głęboko zakorzenione w Piśmie Świętym i chrześcijańskiej, ortodoksyjnej tradycji.

Łącząc jasność i logikę wywodu C.S. Lewisa ze wspaniałym poczuciem humoru, DeStefano tworzy tak fascynujący portret Nieba, że czytelnik ma ochotę zrobić wszystko, aby tylko się tam dostać.

Anthony DeStefano jest autorem kilku chrześcijańskich książek, z których większość stała się bestsellerami, prowadzi program w amerykańskiej katolickiej telewizji EWTN, pełni funkcję dyrektora generalnego organizacji Priests for Life. Jest Kawalerem Zakonu Maltańskiego i laureatem honorowego doktoratu za "krzewienie wiary chrześcijańskiej we współczesnej kulturze". Prywatnie zapalony pilot, mieszka z rodziną na Long Island w stanie Nowy Jork.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Anthony DeStefano
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826570
ISBN: 9788374826570
ID: 301113

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Najlepszy przewodnik po Niebie Najlepszy przewodnik po Niebie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...