TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Najpiękniejsze opowiadania i legendy o św. Jadwidze. Czyta: Marta Żmuda Trzebiatowska

Postać kanonizowanej władczyni Polski, świętej Jadwigi, doczekała się szeregu naukowych monografii, przeznaczonych dla specjalistów czy czytelników zainteresowanych historią.

Jednak żadna z nich nie jest adresowana do dzieci, a szkoda, gdyż dzięki królowej Jadwidze, pochodzącej z potężnej dynastii Andegawenów, historia naszej części Europy potoczyła się w taki, a nie w inny sposób.

W książce, upiększonej ciekawymi ilustracjami, najmłodsi czytelnicy w prezentowanych opowiadaniach i legendach dowiedzą się o dzieciństwie królewny Jadwigi, zabawach, nauce, przyjaźni z przyrzeczonym na męża Wilhelmem Habsburgiem.

O beztroskim życiu i nadziejach na szczęśliwe życie z ukochanym Wilhelmem, które legły w gruzach, gdy podjęto decyzję o ślubie z pogańskim władcą Litwy, Jagiełłą...

Po polsku wypowiadała się poprawnie, tylko obcy akcent zdradzał, że nie wychowała się w Polsce. Poznawała ten kraj chętnie, a sama podróż z Węgier była do tego wielką sposobnością.

W Czorsztynie w zamku rozmawiała z rycerzami, dostojnikami. W Sączu powitali ją panowie polscy i młody Spytko z Melsztyna, którego Jadwiga już znała. W Lipnicy Małej rozmawiała z mnichami, ponieważ nocleg wypadł w klasztornej wiejskiej plebanii.

Zobacz tę książkę także w wersji papierowej.

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: CD
Wydawca: Petrus
Autor: Paweł Piotrowski, Monika Luberda
Rok wydania: 2015
EAN: 9788377203002
ID: 305613

Zobacz również

Najpiękniejsze opowiadania i legendy o św. Jadwidze. Czyta: Marta Żmuda Trzebiatowska
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...