TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Namiętnie kochać świat. Teologia laikatu według św. Josemarii Escrivy (1902-1975)

Teologia laikatu według św. Josemarii Escrivy (1902-1975).

Publikację, którą składamy w ręce czytelnika, otwiera jedna z najważniejszych homilii św. Escrivy, którą wygłosił w miasteczku akademickim Uniwersytetu Nawarry. W jakiejś mierze jest to programowe spojrzenie na sposób chrześcijańskiego bycia w świecie, nawiązujące do najważniejszych tematów teologicznych poruszanych w ciągu życia przez św. Josemarię.

Tytułowe wezwanie, aby „namiętnie kochać świat”, pochodzi również z tego pampeluńskiego przemówienia, stając się zasadniczą osią rozważań stanowiących centralną część niniejszej książki.

Aby właściwe ocenić wkład św. Josemaríi w refleksję nad specyfiką misji osób świeckich, warto – choć niestety w dużym zarysie - przedstawić wcześniej istniejące modele relacji chrześcijanina do świata i historii.

Podejmuje się tego zadania César Izquierdo z Uniwersytetu Nawarry, który skupia swoją uwagę na chrześcijańskim spojrzeniu na czas i historię, tak różnym od modelu greckiego czy ewolucjonistycznego, które w centrum stawia Chrystusa i tajemnicę Wcielenia.

Wspomniane zaangażowanie w losy świata staje się dla chrześcijanina drogą świętości, w której istotną rolę – jak wskazuje Janusz Lekan z KUL – odgrywa ekonomia sakramentalna. Przekłada się ona na świadomość, na której bardzo zależało św. Josemaríi, współodpowiedzialności osób świeckich za Kościół, która opiera się na przyjętym sakramencie chrztu i bierzmowania.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 260
Wymiar [mm]: 160x225
EAN: 9788323129165
ISBN: 9788323129165
ID: 251778

Zobacz również

Namiętnie kochać świat. Teologia laikatu według św. Josemarii Escrivy (1902-1975)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...