TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Narodziny wyznawców. Refleksje o bierzmowaniu

Przyjście Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania ze swymi darami i owocami łaski ma za zadanie formowanie dojrzałych i odpowiedzialnych chrześcijan, takich, jakimi stali się Apostołowie po wyjściu z Wieczernika.

Dojrzałość bierzmowanych wyraża się w dynamicznym i świadomym apostołowaniu, to jest w dawaniu żywego świadectwa zmartwychwstałemu Panu i Jego Ewangelii.

Na tym bowiem opiera się w ostatecznej analizie apostolstwo świeckich w Kościele.

Dlatego też potrzebne jest rzetelne przygotowanie przez modlitwę, refleksję, pogłębienie wiary. Życia chrześcijańskiego nie improwizuje się. Wymaga ono prawdziwego pogłębienia świadomości.

Wyrażam radość z opublikowania kazań, katechez i rozważań Karola Wojtyły - Jana Pawła II poświęconych tematyce bierzmowania. Mam nadzieję, że publikacja ta będzie pomocą dla duszpasterzy przygotowujących młodzież do przyjęcia tego sakramentu oraz dla każdego, kto pragnie odnowić w sobie i pogłębić świadomość przyjętego Daru. Niech słowa i myśli naszego świętego Rodaka, niesione również dzisiaj tym samym powiewem Ducha Chrystusowego, będą dla nas wszystkich inspiracją do głębszego otwarcia się na Boże działanie.

Kard. Stanisław Dziwisz

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: Jan Paweł II
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 380
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788394038601
ISBN: 9788394038601
ID: 320734

Zobacz również

Narodziny wyznawców. Refleksje o bierzmowaniu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...