TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Negocjacje fair play

Dlaczego tak wiele transakcji, które świetnie wyglądają na papierze, w rzeczywistości kończy się porażką? Osoby, które zawierają umowy, często uważają, że uścisk dłoni lub podpisany kontrakt - dojście do "tak" - jest ostatecznym celem targów, a nie początkiem wspólnego przedsięwzięcia. W "Negocjacjach fair play" Danny Ertel i Mark Gordon tłumaczą, jak przestawić się z filozofii podpisywania umów (koncentracji na osiągnięciu porozumienia) na filozofię ich wykonywania (dopilnowanie, żeby przynosiły firmie zysk, kiedy atrament na papierze już wyschnie).

Autorzy pokazują, jak:

  • Potraktować umowę jako środek, nie jako cel, poprzez zadanie sobie pytania, czego oprócz "tak" potrzebujemy od naszego kontrahenta.
  • Konsultować się z osobami zainteresowanymi, ustalając kto będzie nam potrzebny, żeby osiągnąć coś więcej niż tylko porozumienie.
  • Wyznaczać wzorce, które pomogą pokierować wspólnym zachowaniem już po podpisaniu umowy.
  • Przedstawić swoje wątpliwości - w sposób, który i tak doprowadzi nas do porozumienia i jeszcze dalej.
  • Powstrzymywać kontrahentów od podejmowania zbyt wielu zobowiązań - zwiększając prawdopodobieństwo tego, że wywiążą się ze swojej części umowy.
  • Biec poza linię mety - poprzez sprecyzowanie, jak dotrzeć od "tak" do ostatecznego celu.

Posiłkując się licznymi przykładami z wielu branż, krajów i stanowisk, autorzy pokazują, jak ich podejście do tworzenia filozofii wykonania sprawdza się w różnych znanych kontekstach umów handlowych - takich jak fuzje i przejęcia, wspólne przedsięwzięcia, alianse i relacje między klientem a dostawcą. Książka nie tylko zawiera istotne rady dla negocjatorów indywidualnych i zespołów negocjacyjnych. Pozwala także menedżerom traktować negocjacje jak krytyczny proces biznesowy, który tworzy rzeczywistą wartość dla ich organizacji.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: MT Biznes
Autor: Danny Ertel, Mark Gordon
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 150x225
EAN: 9788377460245
ISBN: 9788377460245
ID: 187420

Zobacz również

Negocjacje fair play
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...