TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Niebieska godzina

Adrian Ormache, szanowany prawnik, przypadkowo dowiaduje się o mrocznej historii z okresu walki ojca ze Świetlistym Szlakiem. Pomimo ostrzeżeń postanawia odnaleźć kobietę, świadka tamtych wydarzeń, która odegrała tajemniczą rolę w życiu ojca. Adrian poznaje wstrząsającą prawdę i podejmuje decyzje, które całkowicie odmienią jego losy.

"Niebieska godzina" opowiada o kondycji ludzkiej natury, okrucieństwie wojny i potrzebie miłości. To historia o zdobywaniu wiedzy o sobie samym i odkrywaniu, co naprawdę znaczy być człowiekiem.

Alonso Cueto (ur. 1954) jest jednym z najbardziej cenionych peruwiańskich pisarzy średniego pokolenia. Tematyka jego powieści i opowiadań krąży wokół codziennego życia współczesnych limeńczyków, którzy próbują zamknąć się w zaciszu stabilizacji i dobrobytu, unikając konfrontacji z otaczającą rzeczywistością. Jest członkiem Królewskiej Akademii Hiszpańskiej, laureatem prestiżowych nagród literackich. Za powieść "Niebieska godzina" - przetłumaczoną dotychczas na 15 języków - otrzymał Premio Herralde (2005).

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Alonso Cueto
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 332
Wymiar [mm]: 135x210
EAN: 9788375057249
ISBN: 9788375057249
ID: 209782

Zobacz również

Niebieska godzina
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...