TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Niebo. Pięć lat w sekcie

Ocena:
(14 opinii)

Książka pod patronatem Tolle.pl!

Porażająca historia 5 lat w sekcie

Ta historia nie wydarzyła się za oceanem ani w żadnym egzotycznym kraju. Wydarzyła się tutaj, w Polsce. Jej bohaterem nie jest jakiś popularny celebryta. To historia zwyczajnego dziewiętnastoletniego chłopaka z Białegostoku, z normalnej rodziny. Ta sama historia mogła się przydarzyć każdemu z nas lub każdemu z naszych najbliższych.

Bohater tej historii nie mogąc znaleźć pomocy u żadnego lekarza, trafia do bioenergoterapeuty Bogdana Kacmajora, który zapewnia, że leczy mocą Ducha Świętego. Wracając tam kilkakrotnie, w niezwykłej atmosferze niewielkiej wspólnoty i jej charyzmatycznym liderze Sebastian znajduje szansę odzyskania zdrowia, a także zaspokojenie swoich tęsknot za prawdziwym celem życia. Awansując w hierarchii grupy Sebastian coraz głębiej odczuwa fascynację postacią Kacmajora. Z czasem jednak "Niebo" objawia swoje prawdziwe oblicze, do którego pasowałaby bardziej wprost przeciwna nazwa...

Wstrząsająca historia Sebastiana nie tylko poruszy Cię do głębi, ale czytając ją poznasz także metody manipulacji stosowane przez sekty do zniewolenia swoich adeptów. Nie ma bowiem lepszego sposobu na profilaktykę ze strony sekt niż świadectwa osób, które ten koszmar przeżyły.

Dodatkowo, co szczególnie cenne, autor tej książki nie ogranicza się tylko do psychologicznych aspektów pobytu w sekcie, jak w większości świadectw, ale zwraca też uwagę na duchowy wymiar i duchowe konsekwencje przynależności do sekty.

Dlatego zdecydowanie powinieneś sięgnąć po tę książkę już teraz, a potem przekazać ją do przeczytania swoim bliskim.

Opinie naszych Klientów (14 opinii)Napisz swoją opinię

Książka bardzo interesująca! Byłam ostatnio na ruinach sekty ponieważ mieszkam w Lubartowie i mam bardzo blisko do Majdanu Kozłowieckiego. Niestety został tylko biały dom z wybitymi szybami i napisami teren prywaty ;) Fajnie dowiedzieć się co tam się działo :)

autor opinii: Ola Gaweł

Kupiłam tę książkę, bo chciałam przeczytać coś o sekcie. Jakie było moje zdziwienie, że sekta o której czytam mieściła się kilka kilometrów ode mnie. Duże wrażenie zrobiło na mnie czytanie o znanych sobie miejscach w powiązaniu z działaniem sekty. Uświadomiło mi to także, że Zło czai się wszędzie, także blisko nas, w sąsiedztwie.
Książkę czyta się jednym tchem, otworzyła mi oczy i zmieniła pogląd na wiele spraw. Bardzo polecam do przeczytania.

autor opinii: Paulina Barszcz

"Niebo" = piekło.

To książka dla starszych i młodzieży. Pokazuje, w jaki sposób działa każda sekta. Może być przestrogą dla naiwnych. Porównując "doktrynę" tej sekty z religią katolicką widać wielkie różnice w podejściu do spraw zasadniczych. Katolik znający swoją religię zauważy, że w tej sekcie, chociaż ma piękną nazwę, nie można sie zbawić. Pełno tam pychy, błędów teologicznych i duchów, które są demonami. Poza tym - kontrola myśli, kradzieże, brak wolności osobistej... Koszmar.

autor opinii: Małgorzata Kobosz

jednym tchem

Książka niezwykle wciągająca. Można pomysleć, że w dzisiejszych czasach "obowiązkowa lektura" dla wszystkich zainteresowanych cudotwórcami i uzdrowicielami, jak również innymi praktykami spirtystycznymi i okultystycznymi. Znalazłam tu wspaniale opisany proces opętania człowieka przez szatana i wszystkiego co następuje potem. Chociaż książka ma w tytule "Niebo" to tak napradę poazuje przedsionek piekła. Dziękuję Autorowi za trud napisania tej książki i życzę wytrwałości w obranej drodze.

autor opinii: Joanna Zawadzka

Warto przeczytać!!!!

Bardzo dziękuję Panu Sebastianowi za to, że podzielił się swoim życiem ze mną i z innymi czytelnikami. Książkę przeczytałem w dwa dni. Jest skarbnicą wiedzy na temat werbunku przez sekty. Autor ukazuje na swoim przykładzie jak sekta niszczy człowieka. Opis sposobów manipulacji daje dużo do myślenia. Polecam tą książkę każdemu, kto w swoim życiu szuka, aby nie wpadł w pułapkę sekt.

autor opinii: Łukasz Czajka

Super

Książka bardzo ciekawa, ukazująca prawdę o zagrożeniach sektami. Napisana w sposób przystępny dla każdego czytelnika. Dobrze, że nie szokuje wulgarnością. Można polecić także młodzieży.

autor opinii: Bożena Swiątek

Manipula ludzkim umyslem

Ksiazka bardzo ciekawa.Nie moglam oderwac sie od lektury.
Przeczytalam w ciagu jednego dnia.Porusza temat sekty. Jak latwo czlowiek moze wpasc w jej sidla i jak latwo mozna mylic wiare w Boga ze zwykla manipulacja ludzka. Umysl ludzki zostaje wyprany i zaczyna sie w nim dziac cos co trudno zrozumiec.Az trudno uwierzyc,ze takie rzeczy sie zdarzaja.

autor opinii: Genowefa Zawistowska

dobra

jestem zadowolona z zakupu tej książki. Warto ją przeczytać. Jest napisana przystępnym językiem. Być może nie jednemu młodemu człowiekowi otworzy oczy na czyhające zagrożenie. Polecam.

autor opinii: Elżbieta Pietrusińska

ciekawa, ale ...

W sumie ciekawy temat, autentyczna historia człowieka uwikłanego w sektę, ale mnie podczas czytania coś przeszkadzało... Czuje się, że autor jest amatorem, a nie pisarzem, nie miał też dobrego redaktora. Książka jest dość chaotyczna, pisana jakby nierówno, nieprzekonująco. Nie znalazłam odpowiedzi na pytanie, dlaczego właściwie ten młody, wrażliwy człowiek wstąpił do grupy, która od początku była mu obca? Dlaczego dał się oszukać takiemu prymitywowi? Albo autor jest nieszczery z czytelnikiem albo sam ze sobą. Ale gratuluję wyzwolenia z pęt i nawrócenia.

autor opinii: Elzbieta Małecka

Polecam tę pozycję bo mam do czynienia z ludźmi działającymi w sekcie i ta książka wiele rzeczy mi uświadomiła dlaczego ich postępowanie dla nas normalnych ludzi jest niezrozumiałe

autor opinii: Ewelina Marek

opinia książki

Książka spełniła moje oczekiwanie,czyta się ją z wielkim zainteresowaniem, gdyż opowiada swoją prawdziwą historię osoba, która przeżyła kilka lat w sekcie. Jako nauczyciel wykorzystam ją do pracy z młodzieżą.

autor opinii: Beata Kiedrowska

Warto kupić -- "Niebo"

Jak najbardziej, zachęcam do zakupienia tej pozycji. Czyta się ją dosłownie jednym tchem.
W pewnych momentach włos się na głowie jeży. To naprawdę jest "pranie mózgów" i ciężko oprzytomnieć. Uważam, że w ogóle, to z każdej jakiejś wspólnoty to naprawdę ciężko wyjść, ci ludzie po prostu nie wyobrażają sobie życia bez wspólnoty.

autor opinii: Teresa Malek

Uważam że książka jest bardzo dobra szczególnie dla młodych,którzy nie znając dobrze nauki kościoła, są chrześcijanami od wielkiego święta i szukają ukojenia w sektach, może początkowo z ciekawości.

Polecam

Książka napisana prostym językiem pokazuje model uzależniania ludzi, manipulowania nimi w sposób inwazyjny i szkodliwy dla ich życia i zdrowia. Fakt, że książka napisana została przez byłego wyznawcę gury sekty Niebo, zwiększa jej przekaz. Wiarygodność pozycji pokazuje nie tylko emocjonalny charakter wypwiedzi ale także informacje o skutkach i konsekwencjach wejścia w sektę (późniejsze leczenie się, wsparcie lekarzy i egzorcystów).

autor opinii: Katarzyna Latek-Olaszek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Maternus Media
Autor: Sebastian Keller
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 134
Wymiar [mm]: 150x205
EAN: 9788389701220
ISBN: 9788389701220
ID: 190832

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Niebo. Pięć lat w sekcie Niebo. Pięć lat w sekcie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...