TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Nieprawe łoże

Najnowsza książka Marcina Wolskiego zainspirowana została pracą Piotra Gontarczyka "Polska Partia Robotnicza. Droga do władzy", opisującą początki funkcjonowania Polskiej Partii Robotniczej. Akcja książki toczy się w czasie pierwszej "Solidarności".

Główny bohater, Maciej Podlaski, syn komunistycznych kombatantów, przypadkowo odkrywa, że ojciec, którego nigdy nie poznał, zginął w zupełnie innych okolicznościach niż przekazała to komunistyczna hagiografia. Podjęte śledztwo prowadzi go w mroki zakazanej przeszłości. Prawda kosztuje wiele, w tym wypadku może kosztować nawet życie.

Marcin Wolski w mistrzowski sposób łączy historyczną prawdę o Polsce Ludowej, jaka wciąż kryje się w archiwach IPN-u, z pełną napięcia sensacyjną fabułą.

Tak jak wszyscy moi rówieśnicy, czekałem w młodości od niedzieli do niedzieli na kolejny "Matriarchat" albo inną powieść Wolskiego. I to się nie zmieniło; chyba o tyle, że dziś Marcin pisze jeszcze bardziej brawurowo, niż wtedy, no i nie musi się obcyndalać z cenzurą.

Rafał A. Ziemkiewicz
Kolejna znakomita powieść Marcina Wolskiego odkłamująca nie tak dawną przeszłość, tę ciągle, mimo upływu lat, żywą i wywołującą gorące spory ludzi z obu stron ciągle istniejącej barykady - lewicowców i patriotów antykomunistów. Nieokiełznana i tak ceniona przez czytelników wyobraźnia autora, serwuje nam bogactwo wątków i emocji (także uczuciowych męsko-damskich), nie bez szczypty fantastyki, której mistrzem Wolski był zawsze. Tak zgrabnie łączyć wzruszenie, ironię, historyczny patos i brzytwę polityczną - umie tylko on!

Waldemar Łysiak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Zysk i S-ka
Autor: Marcin Wolski
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 304
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375061895
ISBN: 9788375061895
ID: 65731

Zobacz również

Nieprawe łoże
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...