TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Niesforne księżniczki. Sztuka wychowania dziewczynek

Ocena:
(11 opinii)

Poradnik pozwalający zrozumieć serce, umysł i zachowanie dziewczynki w wieku od 0 do 19 lat.

 • Dlaczego sześcioletnia dziewczynka mówi, że się nienawidzi, bo nie może się uczesać tak, jakby chciała?
 • Jak zareagować, gdy twoja córka kilka dni z rzędu przychodzi ze szkoły zapłakana, bo przyjaciółki ją odtrącają?
 • Co robić, gdy nastolatka zamyka się po posiłkach w toalecie, aby zwymiotować to, do zjedzenia czego udało się ją wam nakłonić?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają autorki tej książki, odwołując się do swojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia w wychowaniu dziewczynek i doradzaniu ich rodzicom.

Z humorem ukazują specyfikę dziewczęcego myślenia i postrzegania świata oraz dają klarowne wskazówki, jak wspierać je w rozwoju i dojrzewaniu do prawdziwej kobiecości.

Dzięki "Niesfornym księżniczkom" dowiesz się m.in.:

 • jakie są etapy rozwoju dziewczynki
 • jak pomagać twojej córce na każdym z tych etapów
 • co jest zachowaniem normalnym dla danego wieku, a kiedy i jak trzeba interweniować
 • jak radzić sobie z zachowaniami autodestrukcyjnymi, takimi jak zaburzenia odżywiania, samookaleczenia czy eksperymenty z alkoholem
Ta książka to wyprawa do wnętrza serca każdej dziewczyny, wyprawa, która poprzez świat otaczający dziewczynkę dociera to tego, co ukryte w niej głęboko. Pokaże ci ona, jakim głosem trzeba przemówić do twojej córki, aby obudzić w niej wszystko to, czym obdarzył ją Bóg

Fragment książki

Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

o książkach

Książki bardzo dobre,pozytywne i potrzebne.Polecam dowiedziałem się o wielu rzeczach o których nie miałem pojęcia.Książki bardzo pożyteczne dla kogoś,kto chce świadomie wychowywać swoje dzieci.

autor opinii: Krzysztof Sielski

Dla młodego taty...

Syn bardzo się ucieszył z tej książki. Ma 5 letnią córkę. W książce znalazł cenne wskazówki. Znajomy ,który ją przejrzał, powiedział ,że taką książkę trzeba mieć pod ręką i stale do niej zaglądać. Nie wystarczy jej raz przeczytać...

autor opinii: Teresa Podczaska

prawdziwa ksiezniczka

wiele cennych wskazowek. polecam!! kazdy kto ma corke powinien ja przeczytac! dziewczynka przechodzi bowiem rozne od chlopca etapy, i odwrotnie. ksiazka ta uwydatnia wlasciwe i proste metody wychowawcze. niezwykla pomoc!!

autor opinii: ewa kwiatkowska

Otwiera oczy początkującym tatusiom

Warto przeczytać ta książkę gdy zaczyna sie przygodę z córeczką. Co prawda treść dotyczy głownie wychowania dorastajacych dziewczyn, ale treść pomaga zrozumieć ich świat. Szczególnie praktyczny jest fragment o wspólnych zabawach, które można zaproponować dziewczynom w rożnych przedziałach wiekowych

autor opinii: Łukasz

witam tych którzy maja ochotę sięgnąć po tę lekturę. Polecam dla niepewnych czy dobrze postepują w wychowaniu ??? znajda tam odpowiedx . Ja upewniłam sie , ze dobrze postrzegam dojrzewanie fizyczne jak i emocjonalne swojej córki tej starszej ...znalazłam równiez wiele cennych wskazówek co do wychowania tej młodszej. Bardzo duze znaczenie ma dla mnie to , ze lektura ta podparta jest wiarą w Boga ( bo jestem wierzącą osobą) .

autor opinii: Katarzyna z Radomia

dla rodziców córek w każdym wieku

bardzo przyjemnie i szybko się czytało, bardzo dużo przykładów z życia dziewczynek w różnym wieku, miałam dużo przemyśleń po tej lekturze i na pewno przekażę ją w dalszy obieg...

autor opinii: Lidia

"'Niesforne księżniczki"i pozostałe książki

Wysyłam te książeczki córce która jest za granicą i ma trójkę dzieci. Czytam nie każdą,wstępnie przeglądam tresci.Córka jest bardzo zadowolona z tych książek które jej wysyłam, bo są pełne dobrych rad i miłości.Wyrażam opinię w imieniu córki.

autor opinii: Marta Dąbek

Kobiety opamiętajcie się !!!

Książka świetna, życiowa. W pewnych zagadnieniach potwierdziła to co intuicyjnie robiłem w wychowaniu córki. Na inne zagadnienia otworzyła mi oczy i wyjaśniła ich tło, sposób myślenia dziewczynki.

Dobrze żeby książkę przeczytały kobiety, matki. Może pewne prawy zrozumieją i przestaną tak emocjonalnie i agresywnie kwestionować udział mężczyzn w wychowaniu dzieci.

Dla dobrego efektu wychowawczego potrzebne jest dwoje rodziców. Niby oczywiste, a tak trudno "wypuścić dziecko z rąk" miłe panie :)

autor opinii: Marcin Troskliwy

One potrafią być niesforne.

To ciekawa pozycja. Dla mnie jako ojca dwóch "księżniczek" teoretycznie książka nic nowego nie wniosła. Jednak problemy z drugą córką były całkiem inne. "Sztuka wychowania" pomogła mi uporządkować pewne rzeczy, a na inne spojrzeć od tej drugiej strony. Napisana ciekawym językiem. Większość zdążyłem przeczytać podczas jazdy pociągiem z Warszawy do Bydgoszczy. Naprawdę szybko i przyjemnie się czyta.
Polecam.

autor opinii: Andrzej Jurak

...

Fajna, ciekawa .Polecam

autor opinii: Agnieszka

Niesforne księżniczki

Jednym słowem: świetna książka :) Pomogła mi zrozumieć, jak to jest z nami dziewczynami w poszczególnych etapach naszego rozwoju. Pomaga zrozumieć, dlaczego np. nastolatka ciągle jest zbuntowana i potrafi do swojej mamy powiedzieć "nienawidzę cię". Co się za tym kryje, jak do tego podjeść, żeby mieć z nią w tym wszystkim bliską relację. Cenne w tej książce jest też dla mnie to, że autorki pokazują, jak rodzice mogą uczyć swoje córki, że istotą jest ich piękno wewnętrzne, dojrzały charakter, czyste serce, a nie jedynie uroda zewnętrzna. Jeśli zależy Ci na świetnej relacji z własną córką, jest to rewelacyjna pomoc!

autor opinii: Justyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Melissa Trevathan, Sissy Goff
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 264
Wymiar [mm]: 145x200
EAN: 9788374825481
ISBN: 9788374825481
ID: 257219

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Niesforne księżniczki. Sztuka wychowania dziewczynek Niesforne księżniczki. Sztuka wychowania dziewczynek
29.90 zł
22.14 zł
Oszczędzasz 7.76 zł (26%)
 • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...