TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

O życiu i śmierci. Kazania pogrzebowe i cmentarne

Aby żyć, nie wystarczy się narodzić; aby żyć, trzeba odejść z tego świata. Jezus nie pokonał śmierci przez jej odrzucenie, ale przez zmartwychwstanie. Śmierć dotyczy nie tylko tych, którzy odeszli, lecz także tych, którzy pozostali wśród żywych.

Płaczemy, bo straciliśmy bliską nam osobę, bo tęsknota i ból wydają się nie do ukojenia, bo nastąpiło coś po ludzku nieodwracalnego. Czas żałoby jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń człowieka; kiedy dochodzi do spotkania z tajemnicą śmierci, ziemski wymiar naszego życia traci na znaczeniu.

Kazania misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją refleksję na temat życia i śmierci. To lektura dla ludzi zmagających się z trudnym okresem żałoby, a także źródło inspiracji dla duszpasterzy szukających nowych kaznodziejskich ujęć problemu śmierci człowieka.

Bogactwo odniesień biblijnych zawartych w kazaniach pozwala Czytelnikom odnaleźć te fragmenty Pisma Świętego, które dotyczą tajemnicy odejścia z tego świata i połączyć doświadczenia codzienności ze słowem Bożym.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: o. Sebastian Wiśniewski OMI
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 159
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375805840
ISBN: 978-83-7580-584-0
ID: 397834

Zobacz również

O życiu i śmierci. Kazania pogrzebowe i cmentarne
16.41 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...