TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Oblicza Maryi w Biblii

"Oblicza Maryi w Biblii" to ostatnia część tryptyku Gianfranco Ravasiego (wcześniejsze tytuły to: "Piękno Biblii", "Twarze Biblii").

Maryjne ikony o niezliczonych obliczach pojawiały się często przez wieki, wszystkie jednak czerpały nie z obrazów nie malowanych, lecz pisanych słowem, które odnajdujemy na stronach biblijnych. To one właśnie są portretami najbliższymi oryginałowi. Z nich ciągle czerpała sztuka, a duchowość chrześcijańska szukała tu odniesień, aby oblicze Maryi "odbijało się stale w zwierciadle duszy".

Książka idąc śladami tej wspaniałej genealogii, pragnie "namalować" piórem serię ikon maryjnych. Zobaczymy więc ikony przekopiowane z rysów, które w ciągu wieków szkicowali inni. Będą to przedstawienia szczere i zachowujące podobieństwo, gdyż zostały oparte na sylwetce zarysowanej misternie na świętych stronach, pisanych pod natchnieniem.

Czytelnik będzie miał możliwość kontemplowania trzydziestu jeden "ikon" - tyle dni liczy maj, miesiąc, w którym ludowa tradycja towarzyszy Maryi.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Salwator
Autor: Światosław Nowicki, Magdalena Walulik
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 170x245
EAN: 9788375802207
ISBN: 978-83-7580-220-7
ID: 197180

Zobacz również

Oblicza Maryi w Biblii
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...