TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Obrona wiary

Ocena:
(2 opinii)

"Obrona wiary" to zbiór publicystyki G. K. Chestertona. Lekkie pióro, ciepły humor i intelektualna przenikliwość sprawiają, że pisarz ten cieszy się niesłabnącą popularnością.

Eseje zamieszczone w zbiorze traktują zarówno o rzeczach poważnych, jak z pozoru błahych. O każdej Chesterton ma do powiedzenia coś interesującego, umie bowiem spojrzeć z nieoczekiwanej perspektywy, jaką daje mu wiara chrześcijańska.

Zagadki Boga dają więcej satysfakcji niż rozwiązania człowieka.

G.K. Chesterton

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

intelektualna i duchowa uczta

"Gdybym miał wygłosić tylko jedno kazanie, miałbym całkowitą pewność, że nie poproszą mnie o następne". Tak pisze Chesterton. O czym byłoby to kazanie? Przeczytaj "Obronę wiary", znajdziesz odpowiedź nie tylko na to pytanie, ale poznasz wiele błyskotliwych i logicznie wyjaśnionych przemyśleń autora na temat różnorodnych zagadnień. Chesterton jest moim jednym z ulubionych autorów, odkąd przeczytałam jego książkę "Kula i krzyż", którą również gorąco polecam.

autor opinii: Alina

Ożywcza, choć niedoskonała

Trochę brakuje... ale tylko w porównaniu z "Ortodoksją". Książka pełna świetnych argumentów dla katola. Sposób redakcji trochę wysilony, widać, że redaktorzy się starali zachować zwartość mimo "posiekanego" materiału.

autor opinii: Marek Bernaciak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Gilbert K. Chesterton
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 408
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788364095030
ISBN: 978-83-64095-03-0
ID: 267130

Zobacz również

Obrona wiary
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...