TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ocalały z zagłady w służbie Mesjasza

Ocena:
(1 opinii)

Dzięki pomocy polskich rodzin ocalał z nazistowskiej zagłady, w której zginęli jego rodzice i siostry. Po wojnie przyjął chrzest i wstąpił do WSD w Lublinie. W 1958 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Piotra Kałwy. Pracował jako wikariusz w parafiach: Żółkiewka, Boby, Chodel, Kurów, Głusk-Abramowice.

W latach 1968-1970 odbył studia specjalistyczne z biblistyki na KUL. Od 1970 r. pracuje w Ziemi Świętej jako duszpasterz katolickich wspólnot języka hebrajskiego i Polonii. Jest bohaterem książki "Sługa Mesjasza" wydanej przez Wydawnictwo "Gaudium" w 2005 r. W dniu 17.01.2011 r. podczas obchodów XIV Dnia Judaizmu otrzymał godność protonotariusza apostolskiego (infułata) z rąk ks. abp Józefa Życińskiego.

Książka oprócz osobistych wspomnień i refleksji z życia zawiera wyjątkowe świadectwa "żywych kamieni" - wyznawców Chrystusa w Ziemi Świętej. W ostatnim czasie przeprowadził z nimi wiele wywiadów, których owocem są jego utwory. Książka ta przywołując osoby i miejsca z Izraela i Polski buduje tęczowy most przyjaźni pomiędzy żydami i chrześcijanami. To świadectwo ks. Grzegorza - Sługi Mesjasza otwiera serca Czytelników na Tego, który daje nam każdego dnia Księgę, aby zapisywać w niej naszą niezwykłą historię życia.

Ksiądz Infułat Grzegorz Pawłowski (Jakub Hersz Griner) - kapłan Archidiecezji Lubelskiej narodowości żydowskiej. Urodzony 23.08.1931 r. w Zamościu.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Rosjanie w swietle 17.09.1939r

Książkę przeczytałem z zainteresowaniem i szacunkiem dla autora.Zapamiętalem najbardziej słowa cytuję;..Wkrótce wojsko radzieckie (sic nie sowieckie)wkroczyło do Zamościa .Zydzi z radością witali pożądanego gościa..."
Ja wiedziałem ,że Rosjanie ratowali polskich Żydów.W dobie nienawiści brakuje argumentów na załagodzenie opinii o Armii Czerwonej.Brat Chaim z nimi się zabrał i unikął Zaglady.Cieszę się ze spotkania z ks.Grzegorzem Pawlowskim.Bylem na MSZY SW.w KOŚCIELE MILOSIERDZIA BOŻEGO w ZAMOŚCIU.Kupiłem książkę i jestem dumny z autografu księdza.KAZANIE JEGO I KSIĄŻKA UTWIERDZILY MNIE W PRZEKONANIU,ŻE KOCHA POLSKĘ.W imieniu najbliższych i uczciwych znajomych DZIĘKUJĘ MU ZA TO.

autor opinii: Zdzislaw Wichlaj

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Katolicki Uniwersytet Lubelski, Gaudium
Autor: ks. Grzegorz Pawłowski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 156
EAN: 9788375481051
ISBN: 978-83-7548-105-1
ID: 445198

Zobacz również

Ocalały z zagłady w służbie Mesjasza
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...