TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Odmowa udziału w lekcji

Ocena:
(15 opinii)

Nauczyciel wchodząc na zajęcia, może zetknąć się z zachowaniami uczniów, które można zinterpretować jako odmowę udziału w lekcji. Do takich "odmownych" zachowań można zaliczyć:

  • drobne rozmowy czy zabawy uczniów
  • krzyki
  • rzucanie papierów
  • zajęcie się innymi rzeczami niż lekcja
  • chodzenie między ławkami
  • wychodzenie z klasy
  • żarty, wygłupy
  • klasowy chaos, harmider
  • bałagan
  • wagary

Uczniowie dystansują się do propozycji nauczyciela, robią unik albo wyraźnie stawiają opór. Jak przeprowadzić interwencję w takich sytuacjach?

Odpowiedzi na to pytanie służy analiza 29 konkretnych szkolnych historii opisujących działania nauczycieli, którzy zetknęli się z takim zachowaniem uczniów i próbowali sobie z nim poradzić.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!

Książka "Odmowa udziału w lekcji" to świetny i praktyczny poradnik dla nauczycieli, wychowawców i studentów. Zawiera analizy wielu konkretnych, trudnych sytuacji wychowawczych, z którymi spotykamy się na zajęciach lekcyjnych. Pomaga zrozumieć zachowania uczniów i nauczycieli. Uczy, jak skutecznie rozwiązywać problemy wychowawcze. Serdecznie polecam tym, którzy chcieliby stać się autorytetem dla uczniów.

Jolanta Gawrylak, nauczycielka matematyki w gimnazjum

Opinie naszych Klientów (15 opinii)Napisz swoją opinię

Wspaniała książka

Jest to książka bardzo przydatna, dobra. Z jej treści można się wiele nauczyć , skorygować swoje postawy. Napisana przystępnym językiem, ciekawa, dobrze sie ją czyta.

autor opinii: Irena

Przydatna

Godne refleksji historie.

autor opinii: Pablo

Bardzo dobra książka z praktycznymi wskazówkami krok po kroku.Jest zbiorem informacji z różnych książek w jednej książce. Godna polecenia wszystkim nauczycielom.

autor opinii: Nina Pytoń

Książka bardzo ciekawa i godna polecenia. Porady bardzo przydatne. Można zastosować w pracy z uczniami.

autor opinii: Joanna Falba

Odmowa udziału w lekcji.

Super poradnik, dodał mi sił w codziennych zmaganiach w szkole, i nie tylko....

autor opinii: Jarek

Przydatne

myślę że pomocne w pewnych trudnych sytuacjach zwłaszcza tym którzy nabierają praktyki nauczycielskiej.

autor opinii: Maria Stańczyk

Wartościowy poradnik dla ambitnych nauczycieli

Polecam nauczycielom, którzy chcą budować z uczniami relacje oparte na szacunku, zrozumieniu i przyjaźni. Książka zawiera wiele cennych i PRAKTYCZNYCH wskazówek stanowiących doskonałe narzędzie do efektywnej pracy. Na pewno kupię kolejne pozycje z tej samej serii.

autor opinii: Jolanta Lewandowska

"Odmowa udziału w lekcji"

Książka ciekawa i profesjonalna. Czekam na kolejne 2 zapowiedziane z tej serii. Dziękuję za miły liścik z pozdrowieniami i zakładką.
Żałuję,że obecnie mając problemy finansowe nie mogę sobie pozwolić na zakupy w Panstwa księgarni, którą bardzo cenię.
Serdecznie pozdrawiam! ! Szczęść Boże!

autor opinii: Irena Kilian

Ksiażka warta przeczytania

Polecam szczególnie nauczycielomk i katecheto. Ksiażka jest wspaniałymm poradnikiem jak reagować na różne próby "bojkotowania" lekcji podejmowane przez uczniów. Warto przeczytać.

autor opinii: ks.Adam Martyna

zamówienie

Wszystko ok. Polecam :)

autor opinii: ks. Kamil

Z całą pewnością nie istnieją reguły wychowawcze, które będą stuprocentowo skuteczne. Każde dziecko jest inne i stąd rodzi się potrzeba umiejętności dostosowywania metod wychowawczych do ucznia.
Zdając sobie z tego sprawę postanowiłam sięgnąć po książkę, w której znajdę próby rozwiązywania trudnych sytuacji innych nauczycieli. Osobiście pokładałam wielkie nadzieje w tej książce, niestety nie do końca spełniła ona moje oczekiwania.
Plusem tej książki są liczne przykłady z życia oraz ich ocena. Problem w mojej opinii został jednak przedstawiony zbyt schematycznie. Uważam również, więcej uwagi poświęca się opisowi poszczególnych trudnych sytuacji, a mało jest propozycji sposobu rozwiązania trudności. Jedno rozwiązanie to stanowczo za mało. Tak jak powiedziałam na początku: na jednego ucznia dana propozycja może przynieść oczekiwane rezultaty, natomiast na inne dzieci nie.

autor opinii: Marzena Wągrowska

pozytywna

Bardzo dobra

autor opinii: s,Eliza

rewelacja...

Utrudnianie życia nauczycielom to ulubione zajęcie niektórych uczniów. A i tym najlepszym czasami trafi się trudny dzień. Książka "Odmowa udziału w lekcji" po mistrzowsku opisuje wszystkie rodzaje zachowań niepożądanych na lekcji. Każdy nauczyciel znajdzie w niej wskazówki odpowiednie dla siebie. Wnikliwa analiza zaradzenia przedstawionym problemom przez różnych nauczycieli pomoże każdemu czytelnikowi zobaczyć, co jeszcze warto zmienić w swojej pracy dydaktyczno - pedagogicznej.

autor opinii: ks. Czesław Walentowicz - doradca metodyczny

Książka na pewno dobra i przydatna. Nie czytałem jej jeszcze całej.

autor opinii: ks. Sławomir Szypulski

Świetna

Uważam, że książka jest świetnym poradnikiem, pełnym miłości i zrozumienia w stosunku dla ucznia dla nauczyciela gimnazjum.

autor opinii: Małgorzata Mądrawska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: Zbigniew Barciński
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 174
EAN: 9788393201051
ISBN: 978-83-932010-5-1
ID: 445205

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Odmowa udziału w lekcji Odmowa udziału w lekcji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...