TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Opus Dei

Opus Dei (dosłownie "Dzieło Boże") powstało w 1928 r. w Hiszpanii: liczy prawie 85 tysięcy członków (w tym 1850 księży) w ponad sześćdziesięciu krajach. W ostatnich latach stało się przedmiotem gwałtownych sporów - zarówno w łonie Kościoła katolickiego, jak i po za nim. Zarzuca mu się otaczanie wszelkich działań ścisłą tajemnicą, a także agresywną rekrutację adeptów, pranie mózgów i izolowanie członków Opus Dei, od ich rodzin. Tej budzącej zaciekawienie organizacji przypisuje się także popieranie prawicy politycznej. Reputacja Opus Dei pogorszyła się po opublikowaniu bestsellera Kod Leonarda da Vinci (organizacja ta odgrywa w powieści Dana Browna złowrogą rolę).

Johnowi Allenowi, dziennikarzowi akredytowanemu przy Stolicy Apostolskiej, udało się oddzielić fakty od mitów. Mając nieograniczony dostęp do ludzi stojacych na czele organizacji. Allen rozmawiał też z niezwykle krytycznie nastawionymi byłymi członkami Opus Dei. Ukazał ogromny wpływ wywierany przez tę organizację na politykę Watykanu i szczegółowo przedstawił ukryta strukturę tworzoną przez ludzi zajmujących ważne stanowiska m.in. w polityce, gospodarce i środowisku akademickim. Opisał także tajemne praktyki i obrzędy, które są kontynuacją duchowej tradycji Kościoła.

Przez wiele lat Opus Dei było ulubionym tematem mrocznych i spiskowych teorii. Książka Allena pozwala wreszcie zobaczyć fakty w pełnym świetle.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Świat Książki
Autor: John L. Allen
Rok wydania: 2006
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 160x240
EAN: 9788324701896
ISBN: 83-247-0189-3
ID: 39967

Zobacz również

Opus Dei
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...