TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ora et pokora. Dwanaście stopni do dojrzałości chrześcijańskiej

Pochodzący z piątego wieku przewodnik autorstwa świętego Benedykta oferuje doskonałe antidotum na współczesną epidemię stresu i depresji, przytłaczające tak wielu współczesnych młodych i dorosłych. Jednak język Reguły świętego Benedykta jest średniowieczny, zaś jej najbardziej namiętnymi zwolennikami są klauzurowi mnisi i mniszki.

Jak zatem przełożyć tę starożytną mądrość na rady dla zwykłych ludzi naszych czasów?

Ze szczerością, humorem i wyjątkowym podejściem do klasycznej sztuki, ojciec Augustine, nauczyciel angielskiego i łaciny, trener rugby i surfer sprowadza metodę świętego Benedykta do dwunastu kluczowych kroków na drodze do odnalezienia wewnętrznego pokoju w sposób, który można zastosować w życiu każdego człowieka.

Opierając się na własnych doświadczeniach życiowych, zarówno sprzed wstąpienia do zakonu, jak i po zostaniu benedyktyńskim mnichem, autor wyjaśnia każdy z dwunastu kroków stopni drabiny ilustrując każdy rozdział reprodukcjami sztuki sakralnej, które upiększył komiksowymi kwiatkami. Ta zadziwiająca kombinacja z pewnością powstrzyma czytelnika przed traktowaniem samego siebie nazbyt poważnie co samo w sobie jest już pierwszym krokiem na drodze do pokory.

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Augustine Wetta OSB
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788378645269
ISBN: 9788378645269
ID: 434051

Zobacz również

Książka wyróżniona Ora et pokora. Dwanaście stopni do dojrzałości chrześcijańskiej
31.13 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...