TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ortodoksja

Ocena:
(3 opinii)

"Ortodoksja", uznawana za kamień milowy w rozwoju myśli chrześcijańskiej, arcydzieło retoryki i jedna z najważniejszych książek XX w., cieszy się niesłabnącą popularnością i jest wznawiana nieprzerwanie od czasu pierwszej publikacji w 1908 r.

Chesterton zaskakując trafnością i aktualnością spostrzeżeń, zaprasza czytelnika do jedynej w swoim rodzaju podróży - z domu wariatów do świata pełnego codziennych cudów i z dziecinnego pokoju na Kalwarię - poprzez wszystkie zawiłości, paradoksy i rewelacje chrześcijaństwa.

Podczas tej podróży możemy razem z autorem, który opisuje swoje dochodzenie do wiary, odkrywać "niebezpieczny i podniecający" świat ortodoksji, by ostatecznie przekonać się, że wróciliśmy do domu.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Ach ten Chesterton

Otwiera oczy na sprawy, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi - polecam.

autor opinii: Marcin Łapiński

Poezja i przebudzenie

Chesterton wymiata - nie dziwię się, ze kilku niewierzących, a szczerze poszukujących nawróciło się po jej przeczytaniu. Koncepcja i postrzeganie dynamiki wiary katolickiej przez GKC jest nieprzeciętna. A jak się dowiedziałem, że napisał ją jakieś 12 lat PRZED konwersją na katolicyzm, to wymiękłem.

autor opinii: Marek Bernaciak

Fascynująca, wspaniała, budująca!

Chesterton wymiata! Jak Fabian Błaszkiewicz, wniósł do mojego życia i przemyśleń ożywczy powiew świeżości. Uświadomienie sobie paradoksów chrześcijaństwa jako dynamicznej konstrukcji łączącej przeciwstawne bieguny - bezcenne! Można poddawać się ascezie i radować, walczyć i cierpieć! Od dziś ze zrozumieniem i dziękczynieniem!

autor opinii: Marek Bernaciak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Gilbert K. Chesterton
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788362268580
ISBN: 9788362268580
ID: 230838

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Ortodoksja Ortodoksja
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...