TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Piekło. Mit czy rzeczywistość?

W dzisiejszych czasach wiele osób odrzuca wiarę w Boga, twierdząc, że czynią to, ponieważ nie są w stanie uwierzyć w istnienie piekła. Jest ono dla nich albo nielogiczne, albo zwyczajnie nieprawdziwe. Zastanawiają się przy tym, jak to jest możliwe, by miłosierny i dobry Bóg mógł posłać kogoś do miejsca wiecznego cierpienia.

Co sprawia, że świat w swym myśleniu odrzuca przekaz o istnieniu piekła? Szybko potem dochodzi do kolejnego wniosku, że skoro nie ma piekła, to niby dlaczego miałoby istnieć niebo i w konsekwencji odrzuca również myśl o istnieniu Boga.

Wiele jest przyczyn tego procesu, ale do najważniejszych zaliczylibyśmy infantylne przedstawianie osoby i nauczania Jezusa Chrystusa (którego słowa są przecież w Biblii głównym źródłem informacji o piekle).

Biblia, to jest Słowo Boże, wyraźnie naucza zarówno o niebie, jak i o piekle. Czyni to znacznie bardziej konkretnie, niż wielu się wydaje. W tej książce znajdą Państwo, oprócz kompletnego i spójnego naświetlenia tematu, odpowiedzi na takie pytania jak:

  • skoro Bóg tak bardzo kocha ten świat, to dlaczego miałby posyłać ludzi do piekła?
  • czy po śmierci człowiek od razu idzie do nieba/piekła?
  • czy piekło jest wieczne?
  • czy piekło jest miejscem ostatecznego cierpienia?
  • co tak naprawdę oznaczają biblijne określenia Szeol, Hades, Gehenna, Abyss, Tartar, które na język polski często tłumaczone są m.in. jako Piekło? Czy jest to właściwy przekład?
  • czy jest "coś" pomiędzy śmiercią fizyczną a Sądem Ostatecznym?
  • co oznacza nowotestamentowy zwrot "druga śmierć"?

Zaskakującym jest fakt, że nie zawsze to, co przyjmujemy jako "wiedzę powszechną" z zakresu Biblii, jest w istocie zgodne z Biblią. Czasem są to jedynie drobne nieścisłości językowe, ale czasami - jak pokazuje praktyka - są to zniekształcenia znaczących prawd biblijnych.

Książka ta jest niezwykłym i głębokim wejrzeniem w prawdy słowa Bożego, weryfikacją tego, co przez lata było w naszych uszach przeinaczane, dewaluowane, a w końcu zepchnięte do rangi reliktu średniowiecza.

Niniejsza publikacja nie wykracza ani na chwilę poza to, co zostało spisane w Biblii. Jej głównym celem jest kompletne i spójne naświetlenie biblijnej relacji o miejscu zwanym piekłem, z pominięciem różnorodnych tradycji, sentymentów oraz wszelakich obciążeń kulturowych.

Jest to porywająca lektura, która wypełnia znaczącą lukę w polskiej literaturze, gdyż rzetelnie i zgodnie z Pismem świętym ukazuje, czym jest biblijne piekło.

David Pawson - brytyjski kaznodzieja, znawca Biblii, nauczyciel, ewangelista, teolog, pastor, apologeta, egzegeta biblijny oraz były kapelan. Jest autorem ponad trzydziestu książek.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: David Pawson
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 264
Wymiar [mm]: 125x200
EAN: 9788378291282
ISBN: 9788378291282
ID: 286556

Zobacz również

Piekło. Mit czy rzeczywistość?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...