TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Piekło. Mit czy rzeczywistość?

W dzisiejszych czasach wiele osób odrzuca wiarę w Boga, twierdząc, że czynią to, ponieważ nie są w stanie uwierzyć w istnienie piekła. Jest ono dla nich albo nielogiczne, albo zwyczajnie nieprawdziwe. Zastanawiają się przy tym, jak to jest możliwe, by miłosierny i dobry Bóg mógł posłać kogoś do miejsca wiecznego cierpienia.

Co sprawia, że świat w swym myśleniu odrzuca przekaz o istnieniu piekła? Szybko potem dochodzi do kolejnego wniosku, że skoro nie ma piekła, to niby dlaczego miałoby istnieć niebo i w konsekwencji odrzuca również myśl o istnieniu Boga.

Wiele jest przyczyn tego procesu, ale do najważniejszych zaliczylibyśmy infantylne przedstawianie osoby i nauczania Jezusa Chrystusa (którego słowa są przecież w Biblii głównym źródłem informacji o piekle).

Biblia, to jest Słowo Boże, wyraźnie naucza zarówno o niebie, jak i o piekle. Czyni to znacznie bardziej konkretnie, niż wielu się wydaje. W tej książce znajdą Państwo, oprócz kompletnego i spójnego naświetlenia tematu, odpowiedzi na takie pytania jak:

  • skoro Bóg tak bardzo kocha ten świat, to dlaczego miałby posyłać ludzi do piekła?
  • czy po śmierci człowiek od razu idzie do nieba/piekła?
  • czy piekło jest wieczne?
  • czy piekło jest miejscem ostatecznego cierpienia?
  • co tak naprawdę oznaczają biblijne określenia Szeol, Hades, Gehenna, Abyss, Tartar, które na język polski często tłumaczone są m.in. jako Piekło? Czy jest to właściwy przekład?
  • czy jest "coś" pomiędzy śmiercią fizyczną a Sądem Ostatecznym?
  • co oznacza nowotestamentowy zwrot "druga śmierć"?

Zaskakującym jest fakt, że nie zawsze to, co przyjmujemy jako "wiedzę powszechną" z zakresu Biblii, jest w istocie zgodne z Biblią. Czasem są to jedynie drobne nieścisłości językowe, ale czasami - jak pokazuje praktyka - są to zniekształcenia znaczących prawd biblijnych.

Książka ta jest niezwykłym i głębokim wejrzeniem w prawdy słowa Bożego, weryfikacją tego, co przez lata było w naszych uszach przeinaczane, dewaluowane, a w końcu zepchnięte do rangi reliktu średniowiecza.

Niniejsza publikacja nie wykracza ani na chwilę poza to, co zostało spisane w Biblii. Jej głównym celem jest kompletne i spójne naświetlenie biblijnej relacji o miejscu zwanym piekłem, z pominięciem różnorodnych tradycji, sentymentów oraz wszelakich obciążeń kulturowych.

Jest to porywająca lektura, która wypełnia znaczącą lukę w polskiej literaturze, gdyż rzetelnie i zgodnie z Pismem świętym ukazuje, czym jest biblijne piekło.

David Pawson - brytyjski kaznodzieja, znawca Biblii, nauczyciel, ewangelista, teolog, pastor, apologeta, egzegeta biblijny oraz były kapelan. Jest autorem ponad trzydziestu książek.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: David Pawson
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 264
Wymiar [mm]: 125x200
EAN: 9788378291282
ISBN: 9788378291282
ID: 286556

Zobacz również

Piekło. Mit czy rzeczywistość?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...