TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pismo święte na każdą okazję

Księgi Święte powstały po to, żebyśmy w nich znajdowali pocieszenie i porady w różnych okolicznościach życia. Autor, wychodząc z założenia, iż lektura Biblii powinna towarzyszyć nam każdego dnia, przygotował zbiór cytatów, adresowanych do osób znajdujących się w różnych sytuacjach życiowych.

Św. Paweł stwierdza: „To, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało dla naszego pouczenia” (Rz 15,4). Taki cel przyświecał Bogu, głównemu Autorowi Ksiąg Świętych, gdy ludzi, autorów wtórnych, obdarzał charyzmatem natchnienia i skłaniał ich wolę do urzeczywistnienia swoich odwiecznych zamiarów.

Tak więc po to powstały Księgi Święte, żebyśmy w nich znajdowali pouczenia na różne okoliczności naszego życia. W rozumieniu doniosłości tego posłannictwa nic się nie zmieniło do dnia dzisiejszego. Przygotowany przez bpa Romaniuka wybór tekstów ma za zadanie pomóc Czytelnikowi, który pragnie poznawać Słowo Boże.

Biskup Kazimierz Romaniuk – pierwszy biskup diecezji warszawsko-praskiej. Jeden z najwybitniejszych polskich biblistów, przewodniczący Podkomisji Episkopatu ds. Pisma Świętego, wiceprzewodniczący Komisji Episkopatu ds. Wydawnictw Katolickich, członek Rady Naukowej Episkopatu, członek Komisji Episkopatu ds. Nauki Katolickiej i wielu innych gremiów kościelnych, tłumacz Biblii, autor 70 książek i ponad 450 artykułów naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Kazimierz Romaniuk
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 200
Wymiar [mm]: 120x170
EAN: 9788375958508
ISBN: 978-83-7595-850-8
ID: 303179

Zobacz również

Pismo święte na każdą okazję
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...