TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Planowany chaos

Planowany chaos jest książką wydaną po raz pierwszy w roku 1947, jednak zdezaktualizowaną w bardzo małym stopniu; na Zachodzie wznawiano ją wielokrotnie, zaś w Polsce była, tak jak i inne książki von Misesa, objęta zakazem cenzury i nie jest prawdopodobnie znana poza małą grupą specjalistów i osób zainteresowanych właśnie tym autorem.

Von Mises analizuje w niej ustrój socjalistyczny pod kątem jego wydajności gospodarczej, ale bez danych liczbowych i rozważań ekonomicznych; w prosty i jasny sposób tłumaczy, jak zarządzanie oparte o przymus, interwencjonizm i własność państwową musi doprowadzić do chaosu, biedy i upadku. Część wniosków von Misesa antycypuje wydarzenia późniejsze o lat czterdzieści i pięćdziesiąt, jedynie na podstawie porównywanych w książce dróg rozwojowych komunizmu, faszyzmu i narodowego socjalizmu.

Mimo upływu połowy wieku od chwili powstania, Planowany chaos jest lekturą pożyteczną i pouczającą dla tych, którzy interesują się historią i polityką w niezależnym, konserwatywnym ujęciu.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fijorr Publishing
Autor: Ludwig von Mises
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 110
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788389812100
ISBN: 9788389812100
ID: 49000

Zobacz również

Planowany chaos
22.15 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...