TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Po co być chrześcijaninem?

Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie, które nurtuje dzisiaj wielu chrześcijan różnych wyznań: jaki jest sens bycia chrześcijaninem?

Autor z prorockim zacięciem próbuje argumentować na rzecz wiary chrześcijańskiej. Jego argumentacja jest osadzona w głębokim rozumieniu natury ludzkiej oraz problemów i lęków ludzi współczesnych, jak chociażby zmian na rynku pracy. Radcliffe nie boi się mówić o kryzysie Kościoła i o jego skutkach; nie przewiduje jednak – jak czyni to wielu filozofów – jego upadku. Dzięki właściwej postawie możemy z niego wyjść zwycięsko, jak apostołowie po ciemnej nocy śmierci Jezusa, który trzeciego dnia zmartwychwstał.

Tematyka książki jest szeroka. Autor czerpie z długiego doświadczenia duszpasterza pracującego z osobami żyjącymi w związkach niesakramentalnych, z wątpiącymi w autorytety religijne oraz duchownymi nieradzącymi sobie z celibatem.

Książka Radcliffa to lektura przyjemna, w której poważne problemy teologiczne są podejmowane w sposób przystępny, a niekiedy z dużą dawką dobrego humoru.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: Timothy Radcliffe OP
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360703434
ISBN: 9788360703434
ID: 63373

Zobacz również

Po co być chrześcijaninem?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...