TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Poczet królów i książąt polskich dla dzieci

Historia Polski jest piękna, ale i skomplikowana. Jak w przystępny sposób wyjaśnić dzieciom zawiłości związane z rozbiciem dzielnicowym czy przyczyny rozbioru Polski? Pomocna jest w tym poezja.

Władysław Bełza, autor słynnego wiersza „Kto ty jesteś? Polak mały”, stał się dla wielu pokoleń młodych Polaków nauczycielem historii i patriotyzmu. Pragniemy nawiązać do jego patriotycznej i dydaktycznej twórczości.

W naszej książce „Poczet królów i książąt polskich dla dzieci” zamieszczamy jego mądre wiersze opisujące monarchów rządzących Polską. Zostały przedstawione sylwetki 39 władców naszego państwa począwszy od Mieszka I i skończywszy na Stanisławie Auguście Poniatowskim.

Specjalnie dla potrzeb książki opracowaliśmy noty biograficzne każdego z władców. Dzięki nim dzieci poznają nie tylko sylwetki królów i książąt, ale także tło historyczne.

Dodatkowo książka została wzbogacona o przystępne kalendarium, które pozwoli dzieciom usytuować w czasie poszczególne wydarzenia z historii. Staraliśmy się zwrócić uwagę na związek Kościoła katolickiego z historią naszej Ojczyzny.

Daliśmy dzieciom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Publikacja została wzbogacona o quiz historyczny. Pytania dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci pobudzają ich ciekawość i inspirują do samodzielnego poszukiwania wiedzy. Publikacja zawiera kolorowanki przedstawiające wizerunki władców Polski.

Dzięki tej książce Wasze dzieci:

  • poznają sylwetki najważniejszych władców Polski;
  • otrzymają idealną pomoc w lekcji historii;
  • rozwijają pamięć i wyobraźnię;
  • kształtują sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową;
  • pobudzają swą ekspresję twórczą;
  • dobrze się bawią.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: SFINKS
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 285x205
EAN: 9788363624705
ISBN: 9788363624705
ID: 331210

Zobacz również

Poczet królów i książąt polskich dla dzieci
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...