TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Pod skrzydłami aniołów przez cały rok

Ocena:
(1 opinii)

Coraz rzadziej odwołujemy się do aniołów. Przywykliśmy bowiem uważać za prawdziwe jedynie to, co doświadczalnie sprawdzalne, namacalne, dające natychmiastowy efekt, pozwalające wytłumaczyć każde zdarzenie i rozwiązać każdy problem. Natychmiast.

Tak naprawdę jednak tymi, którzy działają natychmiast, są właśnie aniołowie. Chociaż ich nie widzimy (na ogół), stale nam towarzyszą. Za ich pośrednictwem Pan Bóg porozumiewa się z nami, acz "nie zawsze ten, kogo oświeca jego anioł, uznaje, że został oświecony" (św. Tomasz z Akwinu).

Są bardzo konkretnym przejawem ojcowskiej miłości i troski o nas ze strony Bożej opatrzności.

Przed nami cykl krótkich myśli oraz wspaniałych obrazów pochodzących z bazyliki św. Antoniego w Padwie. Rozważania na każdy dzień roku - uwzględniające wydarzenia kalendarza liturgicznego - zaczerpnięte zostały ze Starego i Nowego Testamentu, Katechizmu Kościoła katolickiego, z wypowiedzi ojców i doktorów Kościoła, świętych, znanych albo anonimowych mędrców, papieży...

Niniejsza publikacja zawiera także przesłanie pochodzące z katechez poświęconych tematyce anielskiej, które w trakcie środowych audiencji generalnych wygłaszał Jan Paweł II.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Pięknie wydana książka.Wspaniały prezent dla wszystkich.

autor opinii: Alicja

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Autor: Alberto Vela
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 768
Wymiar [mm]: 155x155
EAN: 9788376609782
ISBN: 9788376609782
ID: 284973

Zobacz również

Pod skrzydłami aniołów przez cały rok
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...