TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Podaruj mi kowbojski strój

Kiedy był małym chłopcem, chciał zostać kowbojem na preriach. Tak się zaczyna niezwykła historia Amerykanina polskiego pochodzenia, który został biskupem w Kazachstanie.

Franciszkański zakonnik ks. bp Henryk Howaniec szedł daleką drogą: od Stanów Zjednoczonych, poprzez Rzym, na misje w stepy Kazachstanu...

Książka jest rodzajem literackiego portretu - pamiętnika spisanego według osobistych wspomnień głównego bohatera.

Przed oczami Czytelnika przesuwa się równocześnie barwny korowód ludzi i wydarzeń: polska emigracja w Chicago, historia wielkiego Zakonu, codzienne życie ojców i braci, imperium Dżingis-chana, losy zesłańców z czasów carskich i komunistycznych, misja Kościoła w Azji Środkowej.

Ojciec Henryk Howaniec OFM - człowiek w brązowym habicie świętego Franciszka, ufny w Bożą Opatrzność i Mądrość, przemierzający ziemię z Zachodu na Wschód - jest wymownym świadectwem i przykładem chrześcijańskiego życia w dzisiejszych czasach.

Izabela Karasińska od roku 1998 publikuje wiersze oraz książki o tematyce misyjnej. Była na misjach w Kongo, Kamerunie i Kazachstanie. Jest wicedyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji bielsko-żywieckiej. Prywatnie jest żoną i matką, a z zawodu lekarzem stomatologiem.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Autor: Izabela Karasińska
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 184
EAN: 9788390531991
ISBN: 83-905319-9-2
ID: 445136

Zobacz również

Podaruj mi kowbojski strój
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...